ماجرای قتل رومینا اشرفی 13 بار در ایران تکرار شده است / جزییات قتل 13 زن
حجم ویدیو: 2.24M | مدت زمان ویدیو: 00:00:18

ماجرا قتل رومینا اشرفی چه بود؟

به گزارش اختصاصی رکنا، رومینا پس از اینکه از ازدواج با پسر مورد علاقه اش به نام بهمن ناامید شد تصمیم گرفت با این پسر 29 ساله فرار کند. اقدامی بچه گانه که می شد با تنبیه او به طرز دیگری رومینا را سر عقل آورد. اما ماجرا اینطور رقم نخورد تا اینکه پدر رومینا 37 ساله که فکر می کرد آبرویش برباد رفته است دست به کار اشتباهی زد. پدر عصبانی در گام نخست رومینا را خفه می کند اما هنگامی توان این اقدام را نداشت سر او را با داس بیخ تا بیخ برید.

در ادامه، پدر رومینا با چشمانی اشک بار، داس و لباس خونی از خانه بیرون آمد و بعد شیون های یک مادر: دخت.. دختر....دخترررررررم و اینبار اشک های همسایه ها هم به ضجه های مادر غم دیده اضافه می شود. با اعترافات پدر رومینا او دستگیر و تحقیقات برای زوایای پنهان این فاجعه ادامه دارد.

اظهارات 2 مرد

عموی رومینا در گفتگویی که در این خصوص داشته بهمن را فردی متقلب می داند که قصد بازی کردن با آبروی رومینا را داشته؛ اما بهمن در اظهاراتش عنوان کرد که قصد ازدواج با رومینا را داشته که پدر او مخالفت کرده است.

سرنوشت 13 دختر و زن که سرنوشت شان مانند "رومینا اشرفی" بود

1387 و قتل شهین نصراللهی

12 سال پیش بود که شهین نصراللهی توسط برادرش در روستای دزلی مریوان با انگیزه ناموسی به قتل رسید. پس از این اقدام تعدادی کمی از انجمن های مدنی قصد داشتند با سوءاستفاده از این حادثه، قتل را سیاسی جلوه دهند که خوشبختانه موفق نشدند.

1388 و قتل مادر 16 ساله به سبک قتل های هالیوودی

یک سال بعد از این ماجرا در مریوان اتفاقی شبیه به اتفاق شهین نصراللهی رخ داد. اینبار زنی 16 ساله که مادر یک کودک 2 ساله هم بود در وسط خیابان توسط برادرش با ضربات متعدد چاقو به قتل رسید.

این زن بی گناه که یک شوهر معتاد هم داشت هنگامی که با مرد غریبه در حال حرف زدن بود کشته شد.

1390 و قتل عام 3 دختر جوان توسط پدر با سبک رومینا اشرفی

پدری خلافکار به نام مراد سیاه پس از اینکه از زندان مرخصی گرفت تصمیم به قتل 3 دختر خود می گیرد. او در اعترافاتش گفت: من در زندان به سر می بردم و همسرم هم در این مدت رهایم کرده بود و می دانستم آینده دخترانم چیزی جز سیاهی نیست و با فقر و بدبختی زندگی سختی خواهند داشت. به این خاطر تصمیم به قتل دخترانم به نام های مهسا، مهتاب و لادن گرفتم. شاید مراد سیاه از آینده خبر داشت و می دانست امکان ندارد دختران بی گناه او زندگی موفقی داشته باشند.

1391 و قتل به روش رومینا اشرفی به خاطر ازدواج اجباری

قتل دختری بی گناه در سقز در آن سال جنجال زیادی به پا کرد. این دختر جوان به دلیل امتناع از ازدواج اجباری توسط برادر بی رحمش به قتل رسید.

1392 و قتلی دیگر به روش رومینا اشرفی

دختری 17 ساله خوشحال از اینکه زمان زیادی تا ازدواج با پسر موردعلاقه اش نمانده بود در حال آماده شدن برای مراسم خواستگاری بود که همه چیز رنگ خون به خود گرفت.

اختلافات آنقدر زیاد بود که پدر خانواده وقتی راضی به ازدواج دخترش شد همه تعجب کردند به جز دختر 17 ساله که در پوست خود نمی گنجید. دختر 17 ساله شب خواستگارش اش با ضربه چاقو پدر جان باخت و رویای زیبای این دختر و پسر خیلی زود پایان یافت.

1397 و قتل دختر 12 ساله

حدودا 2 سال پیش بود که خبر قتل دختری 12 ساله احساسات مردم را جریحه دار کرد. پدر این دختر هنگامی که با اصرار دخترش برای خرید کامپیوتر روبه رو شد یک لحظه از کوره در رفت و دسته گلش را با دستان خالی از پول خفه کرد.

قتل 6 دختر بی گناه در سال 1398 به سبک رومینا اشرفی

پرونده اول: پدر تهرانی دخترش را به دلیل نافرمانی از دستورات این قاتل بزرگوار به قتل رساند. انگیزه قاتل واقعا جای بحث دارد.

پرونده دوم: برادر بی وجدان خواهر 14 ساله خود را در شهرستان خنداب استان مرکزی به دلیل اختلافات خانوادگی به قتل رساند.

پرونده سوم: پدری در شهرستان جم بوشهر دختر 7 ساله اش را که فکر می کرد با فوتش به جای بهتری منتقل می شود به قتل رساند. پدر باهوش و مهربان به بهانه خرید مرغ مینا که گویا دختر 7 ساله به این پرنده علاقه مند بود، فرزندش را به خارج از خانه برد و دختر 7 ساله اش را درحالی که در آغوشش بود خفه کرد.

پرونده چهارم: یک سال قبل پدری در تهران دختر و همسرش را به دلیل اختلافات خانوادگی به قتل رساند.

پرونده پنجم: پدری در شهرستان زرندیه استان مرکزی دخترش را به دلیل مشکلات رفتاری و خانوادگی به قتل رساند.

پرونده ششم: برادر جوان در شهرستان دالاهو کرمانشاه خواهرش را به دلایل ناموسی به قتل رساند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟