دسیسه پلید یک زن برای طلافروش های تهرانی / 2 مرد اسکورت او بودند + فیلم گفتگوی اختصاصی
حجم ویدیو: 17.97M | مدت زمان ویدیو: 00:02:05

به گزارش اختصاصی خبرنگار حوادث رکنا، چندی قبل ماموران پایگاه 8 پلیس آگاهی تهران در جریان فریبکاری 2 مرد و یک زن در مغازه های طلافروشی شدند و تحقیقات پلیسی برای دستگیری اعضای این باند بدل انداز آغاز شد.

دستگیری دزدان در مغازه طلافروشی

کارآگاهان در گام نخست تحقیقات اطلاع پیدا کردند که 2 مرد و یک زن در ساعت شلوغ وارد مغازه های طلافروشی شده و با چرب زبانی طلاهای عیار پایین را به مغازه های طلافروشی به فروش می رسانند.

تجسس های پلیسی ادامه داشت که اعضای این باند برای گرفتار کردن طعمه دیگری پای در مغازه طلافروشی گذاشتند که مرد طلافروش متوجه ماجرای کلاهبرداری این افراد شده و در تماس با پلیس از راز بدل اندازی آنها در مغازه خبر داد.

خیلی زود ماموران برای دستگیری متهمان وارد عمل شده و 2 مرد جوان را که داخل مغازه طلافروشی بودند دستگیر کردند و مشخص شد در بیشتر بدل اندازی ها این متهمان هیچ فاکتور خریدی از طلاها ارائه نکرده اند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات موفق به شناسایی 23 تن از طعمه های این باند بدل اندازی شدند و متهمان که راهی جز اعتراف نداشتند از 60 بدل اندازی در تهران و کرج پرده برداشتند.

ادعای بیگناهی مرد بدل انداز

سیاوش 23 ساله ادعا می کند که بیگناه است و تنها یک بدل اندازی کرده و نمی دانسته این کار جرم محسوب می شود.

سابقه داری؟

نه.

به چه جرمی دستگیر شدی؟

یک طلا عیار پایین فروختم و دستگیر شدم.

می دانستی عیار طلا پایین است؟

بله، ولی فکر نمی کردم این کاری که می کنم جرم باشد.

طلا عیار پایین را از کجا تهیه کردی؟

یکی از دوستانم به عنوان هدیه آن را به من داد و من هم برای فروش به مغازه طلافروشی رفتم.

چند بدل اندازی انجام دادی؟

باور کنید همین یکبار بود و نمی دانستم این کار جرم باشد.

زن جوان که با شما در مغازه های طلافروشی همراه بود را می شناسی؟

همسرم است و فقط همان یکبار بود که این کار را کردیم و او اطلاع نداشت.

رییس پلیس آگاهی تهران

سردار علیرضا لطفی رییس پلیس آگاهی تهران در خصوص این پرونده به رکنا گفت: پرونده ای در خصوص فعالیت 3 نفر در زمینه بدل اندازی و فروش طلا عیار پایین به پایگاه 8 پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که ماموران با اقدامات فنی و پلیسی اعضای این باند که 2 مرد و یک زن بودند را شناسایی و دستگیر کردند.

وی افزود: متهمان به عنوان کردند که در مدت 2 ماه نزدیک به 500 میلیون تومان درآمد داشتند که 25 تن از شاکیان پرونده با حضور در پلیس آگاهی تهران این افراد را شناسایی کردند.

رییس پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: متهمان در زمان شلوغی وارد مغازه ها شده و مغازه داران طلافروشی به خاطر عدم دقت و توجه در دام این افراد گرفتار شده اند که تحقیقات برای شناسایی دیگر طعمه های این باند ادامه دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟