به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی ، از دستگیری جوان کلاهبرداری خبر داد که به بهانه کمک به سالمندان در شارژ‍ بلیط،کارت عابر بانک آنها را سرقت می کرد.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در تشریح این خبر گفت : از اواخر تیرماه سال جاری شکایات متعددی از سوی افراد سالمند در خصوص سرقت عابربانک مطرح شد.

شگرد فرد کلاهبردار به این شکل بود که در نزدیکی دستگاه های شارژ بلیط مشغول رصد مراجعین می شد و با مشاهده فرد سالمندی که قادر به کار با دستگاه نبود به او نزدیک و پیشنهاد کمک می داد و کارت بلیط و عابر بانک را از مالباخته دریافت و پس از آگاهی از رمز کارت شارژ بلیط را انجام می داد و در زمان بازگرداندن عابربانک به قربانی آن را با کارت دیگری که در اختیار داشت تعویض نموده و با توجه به آگاهی از رمز کارت سرقتی سریعا نسبت به برداشت کامل موجودی حساب اقدام می کرد.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری در ادامه گفت : پس از وصول شکایات متعدد پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت .

کارآگاهان این پایگاه به بررسی سرنخ های موجود پرداخته و متوجه شدند فرد کلاهبردار به منظور پولشویی کلیه مبالغ موجود در کارتهای مالباختگان را به حساب یکی از دلالان دلار واریز نموده است .

فرد مورد نظر به پایگاه سوم دعوت و از وی تحقیقات بعمل آمد و مشخص شد وی نقشی در کلاهبرداری ها نداشته و در عوض واریز پول ها به حسابش به متهم دلار می فروخته است و از سرقتی بودن وجوه دریافتی اطلاعی نداشته است .

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: کارآگاهان این یگان آموزش های لازم را در خصوص قرار صوری با فرد کلاهبردار به فروشنده دلار دادند و پس از چند روز جوان کلاهبردار برای خرید دلار با وی تماس گرفت و فروشنده طی هماهنگی با کارآگاهان این یگان با متهم قرار ملاقات گذاشت و سرانجام طی یک عملیات غافلگیرانه کارآگاهان پایگاه سوم موفق به دستگیری متهم در یک طباخی شدند و وی را به پایگاه سوم منتقل کردند متهم که روزبه نام داشت به جرائم خود اعتراف کرد.

اعتراف روزبه متهم 25 ساله

25 ساله هستم و از یکی از استان های جنوبی به تهران مهاجرت کرده و جا و مکان مشخصی ندارم .

در مسافرخانه های مختلف ساکن می شدم و خرج روزانه خود را از راه کلاهبرداری از سالمندان تامین می کردم.

برای رد گم کنی مبالغ موجود در کارت را به حساب یک فروشنده دلار واریز می کردم و بعد برای دریافت دلار با او در محل های مختلف قرار می گذاشتم و آخرین بار نیز پس از کارت به کارت وجوه سرقتی از سالمندان با فروشنده در یک طباخی قرار گذاشتم که توسط کارآگاهان پلیس دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت : در بازرسی از مسافرخانه محل سکونت متهم 600دلار ارز و مبالغی وجه نقد کشف گردید که ارزش مجموع کشفیات هفتاد میلیون ریال می باشد و بررسی سوابق متهم نیز نشان داد وی در همین پایگاه یک پرونده مطروحه دیگر دارد و همچنین دارای یک سابقه محکومیت به جرم کلاهبرداری نیز است.

تاکنون 5نفر از شکات وی را شناسایی نموده اند ومتهم با دستور بازپرس شعبه 3دادسرای ناحیه 3تهران به منظور انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی می باشد .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟