ای کاش چه ؟. این سوالی است که پاسخ به آن ، خیلی از موضوع ها را روشن می کند.

شهرام مرد جوان در حالی که با غیظ حرف می زند تاکید می کند: به درد هم نمی خوریم و چون تفاهم نداریم «باید»... .

باید چه ؟

طرح این سوال هم یک مساله مهم است. آیا نتیجه ای که او و همسرش گرفته اند مانند همان انتخاب شتاب زده ای است که هنگام ازدواج شان داشتند یا این که با مشورت و شناخت کامل ،حرف از طلاق می زنند؟

مرد جوان گفت: نامزدم با آ زار و اذیت هایش روح و روان مرا آ زرده خاطر کرده و از این ازدواج پشیمانم ، پشیمانم و پشیمانم!

او در پی یک آ شنایی خیلی اتفاقی و آن هم در خیابانی شلوغ با همسرش آ شنا می شود، حتی برای این ازدواج با وجود مخالفت خانواده پافشاری می کند و احترام پدرش را زیر پا می گذارد.

در آن سوی ماجرا هم ، خانواده دختر جوان می گفتند نباید بی گدار به آب بزنند و بدون شناخت درست ، تصمیم بگیرند.

2 جوان دلباخته ، بالاخره حرف خود را به کرسی نشاندند.

نکته تعجب انگیز این که پسر جوان تا قبل از ازدواج ، هرموقع برای خواهرش خواستگاری می آمد با حساسیت مته روی خشخاش می گذاشت که الا و بللاباید تحقیق کنند و ... .

اشتباه او این بود تصور می کرد فقط وقتی برای دختر خانواده ، خواستگار می آید باید تحقیق کرد. برای همین هم دچار غفلت شد و بدون تحقیق درست و حسابی و مشورت با خانواده ،ازدواج کرد.

بی شک وضعیت توپ مالی پدر همسرش یکی از دلایلی بود که او را برای سرگرفتن این ازدواج مصمم تر می کرد.

اما بعد از ازدواج او فهمید به اعتبار جیب پدر زن نمی توان حساب و کتاب کرد و زندگی تشکیل داد . تیرش به سنگ خورد. حالا نه یک پاپاسی از جیب پدر زن نتوانسته جدا کند و نه طاقت دارد با اخلاق همسرش کنار بیاید. زن جوان که دچار فشار عصبی شده به پیشنهاد یکی از دوستانش چندباری مواد مخدر در خلوت دوستانش هم مصرف کرده تا بلکه بتواند خودش را آرام کند. ولی مصرف مواد مخدر حالش را بدتر می کند.

مرد جوان می خواهد یک گام به عقب برگردد و از نو شروع کند. اما همان طور که گفتیم اگر در این مرحله از زندگی اش نیز با شناخت و درک درست تصمیم منطقی و عقلانی نگیرد بی برو برگرد مرتکب اشتباه دیگری در زندگی اش خواهد شد.

واقعیت این است انسان در هرمرحله از زندگی اش باید بتواند با آگاهی و شناخت درست ، بهترین تصمیم را بگیرد. اگر چه حساسیت انتخاب ها در برخی از مراحل زندگی حساسیت بسیار مهم و تعیین کننده تری دارد.

مشورت و مشاوره قبل و بعد از ازدواج نقش مهمی در موفقیت و پیشبرد زندگی دارد و ما باید با اهمیت و توجه و حساسیت بیشتری ،مسیر زندگی خود را انتخاب کنیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟