سال گذشته که محمدمهدی 3ساله گم شد و با کمک رهگذران نزد خانواده‌اش بازگشت، پدر و مادرش نفس راحتی کشیدند و خوشحال از اینکه اتفاقی برای او نیفتاده، اما حالا بیشتر از 2هفته از گم شدن دوباره او می‌گذرد و در این مدت همه تلاش‌های تیم‌های امدادی برای یافتن ردی از او با بن بست روبه‌رو شده و پدر و مادرش چشم انتظارند شاید بتوانند بار دیگر پسرشان را درآغوش بگیرند.

ظهر جمعه ششم اردیبهشت‌ماه بود که خانواده رضوانی‌فر تصمیم گرفتند برای تفریح و خوردن ناهار به کنار رودخانه «دو تنگه» در منطقه تفریحی مهریان یاسوج بروند. آنها اهل یکی از شهرک‌های اطراف یاسوج هستند و این منطقه را به خوبی می‌شناسند و آن روز وقتی به مقصد رسیدند، سفره ناهارشان را در دو متری رودخانه پهن کردند و سرگرم خوردن غذا شدند. همه چیز آرام و هوا خنک و دلنشین بود تا اینکه ساعتی بعد و با ناپدید شدن محمدمهدی همه چیز به یک‌باره تغییر کرد.

علی‌ رضوانی‌فر، پدر محمدمهدی می‌گوید: بعد از ناهار، سرگرم استراحت شدیم و بچه‌ها هم مشغول بازی شدند. به غیر از محمدمهدی که 3ساله است، 2پسربچه 2قلو و یک دختربچه هم دارم که با هم بازی می‌کردند و من همه حواسم به دوقلوها بود. وقتی به خودم آمدم، از محمدمهدی خبری نبود. سراسیمه اطراف را گشتم و او را صدا زدم اما خبری از او نبود. من و همسرم وحشت کرده بودیم و با کمک گرفتن از خانواده‌هایی که آن اطراف بودند، همه جا را گشتم و اطراف رودخانه را جست‌وجو کردیم اما اثری از محمدمهدی نبود. پس از آن بود که با هلال‌احمر تماس گرفتیم و درخواست کمک کردیم.

به دنبال این تماس تیم‌های جست‌وجوی هلال‌احمر راهی محل حادثه شدند. نخستین فرضیه‌ای که وجود داشت، سقوط پسربچه به داخل رودخانه بود. هر چند کسی شاهد حادثه نبود و محمدمهدی را ندیده بود اما جست‌وجوگران با استفاده از تجهیزات ویژه شروع به گشتن در داخل رودخانه کردند. با گذشت زمان، نیروهای آتش‌نشانی، سپاه و مردم محلی هم به تیم‌های جست‌وجو اضافه شدند و همه جا از زیر درختان کنار رودخانه گرفته تا لای شاخ و برگ‌ها جست‌وجو شد اما هیچ اثری از پسربچه گمشده به دست نیامد.

پدر محمدمهدی می‌گوید: 4 روز تمام جست‌وجوگران رودخانه را به طور کامل گشتند. آنها در پایین دست رودخانه تور و فنس گذاشتند که اگر پسرم به داخل رودخانه افتاده باشد، جسدش دورتر نرود اما هیچ اثری از او به دست نیامد. در نهایت هم پس از 4روز، عملیات جست‌وجو به پایان رسید و حالا ما مانده‌ایم و این سئوال خانمان‌سوز که« چه بلایی سر پسرم آمده است؟»

محمدمهدی اما به گفته پدرش قبلا هم سابقه گم شدن داشته اما به سلامت به خانه برگشته بود. او می‌گوید: پسرم اخلاق خاصی دارد. ناگهان سرش را پایین می‌اندازد و راهش را می‌گیرد و می‌رود. سال گذشته به خانه پسر عمویم رفته بودیم که همین اتفاق افتاد. محمدمهدی با بقیه بچه‌ها در کوچه بازی می‌کرد اما ناگهان گم شد. چند ساعت بعد، رهگذران چندین خیابان آنطرف‌تر او را در حالی که داشت به راهش ادامه می‌داد پیدا کردند و با پرس و جو، نزد ما برگرداندند. حالا هم همه امید من و همسرم این است که پسر 3ساله‌مان درست مثل سال گذشته، در جایی از شهر و توسط مردم پیدا و به آغوش خانواده برگردد.

بر اساس این گزارش، با پایان عملیات جست‌وجو در رودخانه «دو تنگه» که عمق آن در برخی از مناطق به 5/2 متر هم می‌رسد، حالا پدر محمدمهدی امیدوار است پسرش به رودخانه سقوط نکرده و گم شده باشد و هر چه زودتر بتوانند او را پیدا کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟