به گزارش خبرنگار جنایی رکنا؛ متهمان پرونده  که دیروز در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی تولیت پای میز محاکمه ایستادند دو پسر جوان بودند که با انگیزه پس گرفتن طلب ۷۰ میلیونی دوست شان را در آبان ماه سال ۹۷ با همدستی دو دوست دیگرشان که فراری هستند در پوشش مأمور ربودند. یکی از متهمان پسر یکی از مقامات ارشد کشوری است. آنها حسام را سوار پراید کردند و حاشیه تهران بردند و با زور و تهدید توانستند ۱۰ میلیون تومان از طلب شان را پس بگیرند اما خیلی زود بازداشت شدند.

در ابتدای این جلسه شاکی به تشریح ماجرا پرداخت و برای متهمان اشد مجازات خواست.

سپس یکی از متهمان در جایگاه ویژه ایستاد و گفت :من از حسام ۷۰ میلیون تومان پول طلب داشتم. چند بار از او خواستم  تا پولم را بدهد اما قبول نمی‌کرد. به همین خاطر از سه نفر از دوستانم کمک خواستم. چون می‌دانستم پدر علی از مقامات ارشد کشوری است گمان می کردم اگر از او کمک بگیرم هیچ اتهامی متوجه ما نخواهد شد.به همین خاطر با او صحبت کردم و او را راضی کردم تا به من کمک کند .

وی ادامه داد : من به همراه علی و دو دوست دیگرم که حالا بعد از این ماجرا فراری شده‌اند خودمان را مأمور پلیس معرفی کردیم.من صورتم را پوشانده بودم تا حسام من را نشناسند .ما به زور او را سوار ماشین کردیم و به حاشیه تهران بردیم اما او را آزار ندادیم و کتک نزدیم. فقط با تهدید خواستیم تا پولم را پس بدهد.

سپس علی به دفاع پرداخت و گفت: دوستانم با حرف هایشان مرا فریب دادند .آنها می‌گفتند به خاطر موقعیتی که پدرم دارد در صورتی که دستگیر شویم من بازداشت نمی شوم . به همین خاطر حاضر شدم در آدم ربایی به آنها کمک کنم .من فقط همراه دوستانم بودم و دو دوست دیگرم که فراری هستند شاکی را کتک زدند و به زور ۱۰ میلیون تومان را از او پس گرفتند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و دو متهم را به ۱۵ سال زندان محکوم کردند. همچنین دستور جلب دو متهم فراری این پرونده نیز صادر شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟