به گزارش رکنا، حسن همتی مسئول روابط عمومی اورژانس فارس گفت: ساعت ۶ صبح روز یکشنبه ۹ دی ماه با اعلام گزارشی به سامانه ۱۱۵ اورژانس مبنی بر بیهوشی یک خانم در بازارچه فیل و جنب هتل پرهامی (دروازه سعدی شیراز) بلافاصله امدادگران به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: متاسفانه با رسیدن تکنسین‌های اورژانس این خانم فوت شده بود.

علیرضا خلیلی روابط عمومی پزشکی قانونی فارس هم اضافه کرد: زنی ۵۰ ساله مشهور به «فریبا» ساکن شیراز بوده که علت فوت آن در دست بررسی است.

خلیلی گفت: با دستور مدیرکل پزشکی قانونی و به خاطر حساسیت موضوع، علت مرگ به صورت ویژه در دست بررسی است و بزودی اعلام می‌شود.

حمیدرضا محمدحسن‌پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در جلسه علنی شورای شهر با اشاره به انعکاس خبر فوت یک بانوی معتاد در فضا‌های مجازی گفت: این معتاد متجاهر که براساس آمار اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی ۶۰بار جمع آوری، ۷مرتبه به کمپ اعتیاد منتقل و ۲مرتبه به زندان افتاده بود که بر اثر استفاده زیاد مواد مخدر فوت کرده است.

اعتراض دانشجویان شیرازی به مرگ «گل بس ها»

جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز شب گذشته در اعتراض به مرگ یک بانوی کارتن‌خواب در شیراز مقابل ساختمان شورای شهر جمع شده و خواهان رسیدگی هرچه زودتر مسئولان شهری نسبت به این موضوع (وضعیت جوی و افزایش مشکلات کارتن خواب‌های شهر شیراز) شدند.

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز دیشب در بیانه ای در اعتراض به فوت «گل‌بس» در شیراز خطاب به اعضای شورای شهر شیراز بیانه ای صادر کردند تا اتخاذ تصمیم اساسی در جهت حل مشکل کارتن خواب های شیراز در مقابل ساختمان شورای شهر در سرما می خوابیم.

شامگاه جمعه ۱۴ دی ماه خبر فوت یک زن کارتن‌خواب "گل‌بس" بر اثر سرما در شیراز در فضای مجازی منتشر شد.

مرگ «گل‌بس» در گوشه‌ای از کوچه پس کوچه‌های پشت بازارچه فیل شیراز (دروازه سعدی شیراز) و انتشار یادداشت‌ها و تصاویری در فضای رسانه‌ای مکتوب و مجازی و شبکه‌های مختلف اجتماعی، موجی از واکنش‌ها را به همراه داشت.

بیشترین مطلبی که کاربران فضای مجازی به آن پرداخته بودند، درخواست یک گرمخانه بود و این مسئله بیشترین پیام‌های منتشر شده در فضای مجازی درباره فوت این خانم را به خود اختصاص داد.

بر این اساس شب گذشته بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در نامه‌ای فوری به شورای اسلامی شهر پیرامون مطالبات کارتن خواب‌ها شد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟