پرونده کدخبر: 266183 ارسال پرینت 1039

رکنا: جوان ۱۷ ساله در تالاب شن چنال گرمسار جان خود را از دست داد.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان گفت: جوان ۱۷ ساله در تالاب شن چنال روستای محمدآباد از توابع شهرستان گرمسار جان خود را از دست داد.

علی یحیایی در گفت‌وگویی، با اشاره به حادثه Incident غرق شدن یک جوان 17 ساله در عصر روز گذشته که به همراه 3 نفر از دوستان خود برای تفریح و شنا به تالاب شن چنال این شهرستان رفته بود اظهار داشت: این جوان در اثر گیرکردن در تالاب دچار خفگی شد و جان خود را از دست داد.
وی افزود: این استخر طبیعی در منطقه روستای محمدآباد از توابع شهرستان گرمسار که به تالاب شن چنال معروف است.
معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان با اشاره به خطرات تالاب‌ها اذعان کرد: گروه‌های امداد و نجات موظف به خدمت‌رسانی به افراد زنده حادثه‌دیده هستند و علی‌رغم فوت این جوان غرق‌شده برای انجام رسالت انسان‌دوستی گروه‌های امداد و نجات سمنان به محل حادثه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه گروه پشتیبانی، فرماندار و آتش‌نشانان از گرمسار در محل حادثه حضور داشتند گفت: به علت کمبود امکانات آتش‌نشانی این شهرستان مأموران آتش‌نشانی قادر به بیرون کشاندن جسد جوان غرق‌شده نبودند.
یحیایی همچنین عدم وجود امکانات کافی در هلال‌احمر شهرستان گرمسار را مانع از خدمت‌رسانی به این فرد حادثه‌دیده دانست و گفت: گروه‌های امداد و نجات هلال‌احمر از سمنان برای نجات این جوان به محل حادثه اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه این جوان در عمق 8 متری تالاب گیرکرده بود خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر شهرستان گرمسار نیازمند یک ست غواصی است که در صورت بروز چنین حوادثی بتواند اقدامات لازم را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهد.
معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان با تأکید بر اینکه در طول سال همواره شاهد حوادث Accidents غرق شدن افراد در تالاب و استخرهای طبیعی در این شهرستان هستیم تصریح کرد: خریداری یک ست غواصی برای جمعیت هلال‌احمر این شهرستان در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه یک ست غواصی کامل بالغ‌بر 20 میلیون تومان هزینه دارد اذعان کرد: تکمیل امکانات جمعیت هلال‌احمر کمک شایانی برای حفظ جان مردم در حوادث می‌کند و دولت باید در این عرصه این سازمان را حمایت کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر