شلیک دقیق پلیس به دزد هفت تیرکش + عکس 3 عضو باند

 طعمه دزدان که دانشجوی هنر است توانست با چهره نگاری  رد 2 سارق مسلح را پیش روی ماموران قرار دهد.

روز 27 فروردین ماه امسال مردی با مراجعه به کلانتری 177 خاورشهر به مأموران اعلام داشت که توسط سرنشینان یک  پراید ، زمانیکه به عنوان مسافر سوار ماشین آنها شده است  به شیوه ی مسلحانه و با تهدید کلت مورد سرقت Stealing قرار گرفته است . 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت . 
مالباخته پس از حضور در اداره یکم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ساعت 8 شب 27 فروردین ماه از سه راه افسریه به قصد رفتن به مشیریه ، به عنوان مسافر سوار یک  پراید عبوری شدم . در بین مسیر ، راننده با تغییر مسیرش به سمت بزرگراه امام رضا رفت ؛ همزمان با اعتراض من به تغییر مسیر ، دو سرنشین دیگر پراید با تهدید کلت اقدام به سرقت 500 هزار تومان پول ، چند دست لباس ، عابربانک و گوشی تلفن همراهم کرده است ؛ سرانجام مرا در یکی از کوچه های فرعی و تاریک از ماشین پیاده و خودشان به سرعت از محل متواری شدند " . 
کارآگاهان در تحقیقات از مالباخته اطلاع پیدا کردند که وی دانشجوی رشته هنر Art می باشد ؛ لذا با بهره گیری از چهره نگاری بعمل آمده از مالباخته و بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار ، دو برادر به نام های مسعود و بهروز  25 و 27 ساله  توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند . 
با شناسایی مسعود و بهروز و برای شناسایی سومین عضو گروه ، کنترل نامحسوس این دو برادر در دستور کار قرار گرفت و سرانجام سومین عضو گروه نیز به نام مهدی  29 ساله  شناسایی و مالباخته نیز تصویر او را به عنوان راننده ی پراید مورد شناسایی قرار داد . 
سرانجام در ساعت 11 روز 6 اردیبهشت ماه ، دو برادر در محدوده خیابان وحدت اسلامی شناسایی و هر دو نفر طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران منتقل شدند ؛ متهمان در همان دقایق اولیه ی دستگیری ، صراحتا به سرقت مسلحانه اعتراف کردند . 
در شرایطی که مهدی بلامکان بود و مکان مشخصی از وی وجود نداشت ، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل تردد وی در شهرک مسعودیه کردند ؛ در ساعت 12 ظهر ششم اردیبهشت ماه ، مهدی با اطلاع از حضور کارآگاهان با ایجاد درگیری اقدام به فرار Escape کرد و علی رغم چندین بار دستور ایست و شلیک تیرهوایی همچنان به فرار خود ادامه داد که سرانجام کارآگاهان با شلیک گوله وی را از ناحیه ساق پا مورد اصابت گلوله قرار داده و موفق به دستگیری وی شدند . 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی  پلیس آگاهی تهران ، با اعلام این خبر گفت : دو متهم دستگیر شده پس از مواجه حضوری با شاکی پرونده ، صراحتا به سرقت مسلحانه اعتراف و مالباخته نیز آنها را به صورت کامل مورد شناسایی قرار داده است . 
سرهنگ حمید مکرم در پایان این خبر گفت : تحقیقات از متهمین جهت شناسایی سایر سرقت های آنها در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟