12 تن از قویترین مردان تاریخ پرورش اندام جهان + فیلم
حجم ویدیو: 5.71M | مدت زمان ویدیو: 00:00:54

به گزارش گروه ترجمه رکنا، هر چند بدنسازان باید از توده های عضلانی بزرگی برخوردار باشند جمله کارشناسان اما بر این باورند که در رشته پرورش اندام فاکتور حجم و کات بسیار ضروری تر از فاکتور قدرت به حساب می آیند. البته از سوی دیگر نباید فراموش کرد که توده عضلانی خود بالطبع افزایش قدرت را نیز در پی خواهد داشت.

اگرچه این کار چندان هم ضروری نیست اما اغلب بدنسازان علاقه فراوانی به انجام تمرینات سنگین دارند. به همین دلیل نیز طی ادوار تاریخی مختلف شاهد ظهور بدنسازان بسیار قدرتمندی بوده ایم که استیج های اقصی نقاط دنیا را به تسخیر خود در آورده اند. به همین بهانه، لیستی 12 نفره از قدرتمندترین بدنسازهای تمام تاریخ را برای شما گردآوری کرده ایم که بخش نهایی آن را در ذیل می توانید مطالعه بفرمایید.

3. جانی جکسون

جانی جاکسون نیز موفق به کسب موفقیت های فراوان، چه ابتدا در پرورش اندام و چه سپس در پاورلیفتینگ شد. او در دوران حرفه ای خود، قهرمانی در آرنولد کلاسیک آفریقای جنوبی و البته تورنتو پرو را در کارنامه دارد.

در عرصه پاورلیفتینگ نیز، جانی جکسون در دسته 220 پوندی ها، رکورد ددلیفت 370 کیلوگرمی را از خود به جای گذاشته است.

یک حرکت اعجاب آور از سوی جانی جکسون اما حساب او را از سایر دوستان بدنساز خود جدا کرده است؛ او حرکت نشر جانب را با دمبل های 45 کیلوگرمی و با 10 تکرار انجام می دهد!

2. کریس کورمیر

شاید کریس کورمیر را بتوان بهتری بدنساز تاریخ جهان نامید که موفق به کسب مستر المپیا نشده است! او دو بار بر سکوی سوم المپیا ایستاد و 6 مرتبه متوالی نیز مقام دوم آرنولد کلاسیک را به خود اختصاص داد. البته کورمیر بیشتر شهرت خد را به خاطر قدرت بدنی خارق العاده خود به دست آورد.

وقتی قرار بر تمرین سنگین باشد، کورمیر 240 کیلوگرم پرس سینه را با 2 تکرار و سپس 12 تکرار را با وزنه 185 کیلوگرمی انجام می دهد. همچنین او 545 کیلوگرم پرس پا را با 30 تکرار می زند و به همین دلیل نیز عنوان قوی ترین پاهای بدنسازی دنیا را به نام خود ثبت کرده است.

1. رونی کولمن

رونی کولمن در طول دوران حرفه ای خود به همه چیز رسید. نه تنها او به رکورد باور نکردنی 8 قهرمانی مستر المپیا دست یافت. البته نباید فراموش کرد که او این عناوین را با وزن بالای 136 کیلوگرمی به دست آورد. به هر حال، او را باید معنا و مفهوم یک بدنساز نیرومند لقب داد.

بدنساز قوی

بر خلاف سایر نام های این لیست، رونی کولمن تنها در یک قسمت قوی نبود؛ او در تمام قسمت های عضلانی قدرت بالایی داشت و رکورد اعجاب آور 455 کیلوگرم پرس پا با 10 تکرار را به نام خود ثبت کرده است.

همچنین او با دمبل های 90 کیلوگرمی و با 10 تکرار پرس سینه می رود.

تمام این موارد باعث شده تا نام رونی کولمن به عنوان نیرومندترین بدنساز تمام تاریخ ثبت شده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟