حجم ویدیو: 4.75M | مدت زمان ویدیو: 00:00:45

به گزارش گروه ترجمه رکنا، هر چند بدنسازان باید از توده های عضلانی بزرگی برخوردار باشند جمله کارشناسان اما بر این باورند که در رشته پرورش اندام فاکتور حجم و کات بسیار ضروری تر از فاکتور قدرت به حساب می آیند. البته از سوی دیگر نباید فراموش کرد که توده عضلانی خود  بالطبع افزایش قدرت را نیز در پی خواهد داشت.

اگرچه این کار چندان هم ضروری نیست اما اغلب بدنسازان علاقه فراوانی به انجام تمرینات سنگین دارند. به همین دلیل نیز  طی ادوار تاریخی مختلف شاهد ظهور بدنسازان بسیار قدرتمندی بوده ایم که استیج های اقصی نقاط دنیا را به تسخیر خود در آورده اند. به همین بهانه، لیستی 12 نفره از قدرتمندترین بدنسازهای تمام تاریخ را برای شما گردآوری کرده ایم که بخش سوم آن را در ذیل می توانید مطالعه بفرمایید.

6. بن وایت

بن وایت در حالی دوران حرفه ای ورزشی خود را به عنوان یک پاورلیفتینگ کار آغاز کرد که در ادامه و در سال 2007 مجبور شد به رشته بدنسازی روی آورد. برنده رقابت قهرمانی سراسری ایالات متحده، دورانی در درخشان در عرضه پرورش اندام داشت. اگرچه، سابقه پاوررلیفتینگ او نیز در ساخت چهارچوب نیرومندش کارساز بود.

بن وایت بیشتر به دلیل تعداد تکرارهای عجیب و غریبش زبانزد شده است. به طور مثال او با دمبل های 50 کیلویی به راحتی 50 حرکت پرس سینه را انجام می دهد. همچنین او 350 کیلو لیفت لخت (بدون وسایل) می کشد. شاید او مشهورترین چهره بدنساز این لیست نباشد اما به هیچ عنوان از کنار قدرت خارق العاده اش نمی توان عبور کرد.

5. تام پلاتز

تام پلاتز افتخارات فراوانی در پرورش اندام کسب کرد. او موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات مستر یونیورس در سال 1980 شد. علاوه بر این، در چنین دوره مسترالمپیا نیز شرکت کرد و در بهترین عنوان، مقام سوم مستر المپیای 1981 را از آن خود کرد.

وقتی صحبت قدرت به میان می آید، پلاتز حرف های زیادی برای گفتن دارد. هرچند اطلاعات چندان مستندی از رکورد های عقاب طلایی وجود ندارد اما گزارش ها حاکی از اسکوات 310 کیلویی او با 15 تکرار و البته 10 دقیقه اسکات بدون وقفه با بیش از 50 تکرار است. در واقع در مبحث اسکوات، تام پلاتز قادر به رقابت با هر حریفی است.

4. ادی رابینسون

پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی ایالات متحده در سال 1989، نام ادی رابینسون به عنوان یکی از سرشناس ترین بدنسازان زمان خود بر سر زبان ها افتاد. در پایان اما او خیلی زود و در 34 سالگی مجبور به خداحافظی از دنیای پرورش اندام شد. هر چند ادی رابینسون دستاوردهای چندانی در بدنسازی نداشت اما فیزیک منحصر به فرد او باعث تثبیت نامش در تاریخ پرورش اندام شده است.

اما نکته ای که رابینسون را در لیست ما قرار می دهد، برخی اعداد و ارقام مربوط به زمان فعالیت او در رشته پاورلیفتینگ است. هرچند برخی محاسبات در مورد او عجیب به نظر می رسد اما به هر ترتیب او 260 کیلوگرم پرس سینه را با یک تی شرت خالی بر تن انجام داده است. حقیقتا او یک بدنساز نیرومند محسوب می شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟