به گزارش گروه ورزشی رکنا، آژانس جهانیمبارزه با دوپینگ (WADA) اعلام کرد که تمامی ورزشکاران، مقامات دولتی و مدیران کمیته ملی المپیک روسیه برای چهار سال از شرکت در تمامی رویدادهای ورزشی بین‌المللی محروم شده‌اند.

طبق اعلام سرویس رسانه‌های آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، کمیته اجرایی WADA به توصیه کمیته بازبینی این سازمان برای گرفتن حق شرکت در تمام رویدادهای ورزشی دنیا از نمایندگان روسیه عمل کرده است و به این ترتیب تمامی متصدیان ورزش این کشور برای بازه زمانی چهار ساله از رویدادهایی مانند المپیک و تمامی رقابت‌های جهانی از جمله جام جهانی فوتبال محروم خواهند بود.

این بدان معناست که این محرومیت تنها شامل ورزشکاران روس نمی‌شود، بلکه تمام مقامات کمیته ملی المپیک و پارالمپیک روسیه نیز در این بازه زمانی ۴ ساله از شرکت در رویدادهای مختلف محروم خواهند بود. به این ترتیب ورزشکاران روسیه رویدادهای مهمی مانند المپیک ۲۰۲۰ و جام جهانی ۲۰۲۲ را از دست خواهند داد.

محرومیت روسیه شامل رویدادهایی که زیر نظر یوفا برگزار می‌شود از جمله یورو ۲۰۲۰ و لیگ قهرمانان نمی‌شود.

محرومیت اتخاذ شده برای ورزش روسیه در پی افشای دوپینگ سازمان یافته ورزشکاران این کشور در برخی رویدادهای ورزشی در سال ۲۰۱۵ از جمله المپیک زمستانی سوچی و تلاش مقامات این کشور برای پنهان‌سازی این مسئله صورت گرفته است.

روسیه ۲۱ روز فرصت دارد به رأی صادره اعتراض و تقاضای فرجام‌خواهی کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟