در جریان بزرگداشت نیپسی هاسل، خواننده سبک رپ آمریکایی که روز جمعه در لس‌آنجلس برگزار شد یک مرد ۳۳ ساله بر اثر تیراندازی کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند.

مایکل مور، رئیس پلیس لس‌آنجلس گفته: "ما باید به این خشونت کور پایان دهیم."

هزاران نفر از هواداران نیپسی هاسل روز جمعه (۱۲ آوریل) برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره او به خیابان‌های لس‌آنجلس رفتند تا خودرو حامل تابوت او را بدرقه کنند.

همزمان باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا هم در نامه‌ای از تلاش نیپسی برای بهبود اوضاع در محلات فقیر و سیاه‌پوست‌نشین لس‌آنجلس به نیکی یاد کرده است.

نیپسی هاسل

ضارب که پلیس گزارش کرده با یک خودرو هیوندایی طوسی از صحنه تیراندازی گریخته با شلیک به سوی چهار قربانی که در این پیاده‌روی شرکت کرده بودند یک مرد ۳۳ ساله را کشته و دو مرد و یک زن سیاه‌پوست دیگر را مجروح کرده است.

قربانیان این تیراندازی بین ۳۰ تا ۵۰ سال سن داشتند.

نیپسی هاسل، خواننده سبک رپ که با انتشار نخستین آلبوم خود نامزد دریافت جایزه موسیقی گرمی هم شده بود ماه گذشته در جریان یک تیراندازی کشته شد.

او روز ۱۲ فروردین در برابر یکی از بوتیک‌های خود به ضرب گلوله از پای درآمد.

نیپسی که به هنگام مرگ تنها ۳۳ سال داشت در محلات فقیر جنوب لس‌آنجلس به دنیا آمده بود و در نوجوانی عضو یکی از گروه‌های خلاف‌کار محله خود شده بود اما بعد جذب هنر و کارهای اجتماعی شد.

او علاوه بر موسیقی، به سرمایه‌گذاری در محلات فقیر و سیاه‌پوست‌نشین لس‌آنجلس مشغول بود و به همین علت محبوبیت فراوانی در میان مردم این شهر کسب کرده بود.

بیانسه، اسنوپ داگ، میک میل و دیدی از دیگر خوانندگان برجسته آمریکایی بودند که روز جمعه برای ادای احترام به نیپسی به سالن استیپلز شهر لس‌آنجلس رفتند.

نیپسی هاسل

مراسم یابود بزرگی در سالن استیپلز لس‌آنجلس برای نیپسی برگزار شد

نامه باراک اوباما هم در این مراسم قرائت شد که در آن آمده بود: "انتخاب او برای سودرساندن و سرمایه‌گذاری در جامعه خودش به جای فراموش کردن آن - این که مراکز آموزش مهارت تاسیس کند و مکان‌هایی برای همکاری مشترک فراهم کند و یا این که به دنبال ارتقای جامعه آمریکایی‌های اریتره‌ای‌تبار باشد، از او (نیپسی) شخصیتی ساخت که جوانان باید الگویش کنند - و میراثی بر جای گذاشت که باید گرامی داشته شود."

کندریک لامر، خواننده برجسته مقیم غرب آمریکا هم در نامه‌ای احساسی نیپسی را یک "شاه واقعی" خوانده است.

"کاریزما و نحوه کار او با لغات بسیار پرقدرت بود اما مهم‌تر از این درستی او بود که من را مجذوبش می‌کرد."برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟