حجم ویدیو: 2.05M | مدت زمان ویدیو: 00:02:14

به گزارش رکنا، امیرحسین مدنی اظهار کرد: برای حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ارتقای سطح کیفی و بهبود شرایط محیطی و سکونتی خانواده‌های دارای حداقل 2 معلول، 3500 واحد مسکونی برای این خانواده‌ها در 31 استان کشور ساخته می‌شود.

وی افزود: این تعداد واحد مسکونی بر اساس امضای تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور ساخته می‌شود.

ساخت مسکن برای محرومین

وی با اشاره به اجرای این تفاهم‌نامه طی یکسال تصریح کرد: اعتبار تعهد شده توسط بنیاد برکت در این تفاهم‌نامه 500 میلیارد ریال است و استان‌های تهران، فارس، اصفهان و لرستان به ترتیب با 552، 376، 370 و 215 مسکن، بیشترین سهم را از واحدهای مسکونی ساخته شده خواهند داشت.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت:‌ گزارش پیشرفت مالی و فیزیکی اجرای این تفاهم‌نامه در دوره‌های زمانی 3 ماهه به اعضای کمیته اجرایی متشکل از معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل دفتر سازمان بهزیستی کشور ارائه می‌شود.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مسکن برای محرومین بیان کرد: ساخت 40 هزار واحد مسکونی با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر 1400 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد، 10 هزار واحد تکمیل شده و در اختیار محرومین سراسر کشور قرار گرفته است. 10 هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و تحویل خانواده‌های نیازمند خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟