به گزارش رکنا،«الهیار ملکشاهی»، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره دیدار فراکسیون ولایی با رئیس قوه قضاییه گفت: در این دیدار پیرامون موضوعات مختلفی صحبت شد. حدود چهل نفر از نمایندگان حضور داشتند و هر چهل نفر صحبت و نظرات خود را بیان کردند. اینکه رئیس قوه قضاییه وقت گذاشت و همه نمایندگان صحبت کردند، قابل تقدیر است.

او ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که در جلسه مطرح شد، تغییر قیمت بنزین و اغتشاشات اخیر بود. نمایندگان درخصوص اصل مصوبه صحبتی نداشتند و صحبت بر نحوه اجرای این مصوبه بود. موضوع دیگر که در جلسه مورد بحث قرار گرفت، کمک قوه قضاییه به دولت برای نظارت بر بازار بود تا اثر این افزایش قیمت، تاثیری بر اقلام دیگر نداشته باشد.

ملکشاهی اظهار کرد: یکی از نمایندگان درباره واریز سود حاصل از این افزایش به حساب مردم نکاتی را مطرح و درخواست این بود، مجلس مجوزی داشته باشد تا نظارت و کنترل داشته باشد. طرح دو فوریتی مجلس برای کنترل درامد حاصل از بنزین که یک فوریتش تصویب شد تا یک ماه آینده تبدیل به قانون می شود و مجلس به شکل قانونی بر این امر نظارت می کند.

او گفت: سخنگوی قوه قضاییه به زودی درباره تعداد بازداشتی ها و کشته شدگان صحبت می کند.

زمانی به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه انتقاد داشتم اما الان با آنها موافقم/ مسئولین دنبال حفظ محبوبیت بدون هزینه دادن هستند/ حکایت مجلس ما از هر دری سخن گفتن است

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره اینکه برخی مردم پیامکی با عنوان حضور در اغتشاشات دریافت کردند در حالیکه در منزل خود بوده اند، توضیح داد: مرجع پیامک باید مطمئن باشد اگر مرجع پیامک نیروی انتظامی یا دستگاه قضا بوده بروند و توضیح دهند که ما دخیل نبوده‌ایم‌. حتما توضیحات آنها پذیرفته خواهد شد اما اگر پیامک بی هویتی است، لازم به توجه نیست. خیلی از افرادی که در دادسراها احضار می شوند بعد از پاره ای توضیحات معلوم می شود که گناهی ندارند.

منبع: برنا/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟