ادای احترام ظریف به سردار سلیمانی در محل شهادت حاج قاسم + فیلم
حجم ویدیو: 2.74M | مدت زمان ویدیو: 00:00:22

وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به بغداد در محل شهادت سردار سلیمانی ادای احترام کرد.

به گزارش رکنا، وزیر امورخارجه به محل شهادت شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در بدو ورود به بغداد ادای احترام کرد.

گفتنی است از روز گذشته مصاحبه صوتی در فضای مجازی و توسط شبکه ها و پایگاه های خبری خارجی و داخلی منتشر شد که واکنش های متعددی در بر داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در کنفرانس خبری امروز (دوشنبه) درباره فایل منتشر شده از ظریف ابراز داشت: تفاسیر شاذ درباره این فایل برای بعدا باشد. آنچه منتشر شده، یک مصاحبه رسانه‌ای نبود و گفت‌وگوی رسانه‌ای نبود. آنچه انجام شد، یک گفت‌وگوی معمول و محرمانه در دولت بود. رئیس‌جمهور برای انتقال سوابق و تجارب برای دولت‌ بعد نظرشان این بود که اعضای کابینه گفت‌وگوهایی برای ثبت در اسناد داشته باشند.  

خطیب‌زاده با تاکید بر اینکه قرار بر محرمانگی این گفت‌وگوها بوده است، بیان کرد: وزارت امور خارجه در بخش‌های این فرایند از مصاحبه، عوامل مصاحبه و... نقش نداشته است. اینکه چه کسانی و چرا منتشر کرده‌اند، را نمی‌دانیم.  

وی با بیان اینکه آنچه ظریف گفته باید به صورت کلی دیده شود، یادآور شد: فایل سه ساعته که منتشر شده، از دو شب قبل متوجه شدیم که در حال منتشر شدن است و دیروز هم دو شبکه خارجی آن را به صورت گسترده منتشر کردند. ظریف همواره گفته‌ است آنچه انجام می‌شود، حول قوه عاقله نظام است.  

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه افزود: در این فایل هم بر تکریم سردار سلیمانی صحبت می‌کنند و از نقش ایشان در صلح‌سازی و خرد و منطق ایشان تاکید کردند. یک ذوق‌زدگی در برخی از رسانه‌ها برای تقطیع صحبت‌های ظریف دیده شد ولی باید کلی دیده شود.  

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال دیگری درباره این فایل منتشر شده یادآور شد: ایشان موضوعاتی را که برای گفت‌وگوی آرشیوی انجام می‌شده، در هفت ساعت با دوستان ریاست جمهوری انجام داده است.  این‌گونه نیست که اینها مغایر سیاست‌های اعلامی ما باشد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟