به گزارش گروه ترجمه رکنا، به نقل از اسکای نیوز، طی ماه اخیر 2 کودک 7 و 8 ساله گواتمالایی در بازداشتگاه‌های آمریکا جان سپردند و اکنون دموکرات‌ها و دولت آمریکا این موضوع را برای انتقاد از یکدیگر قرار داده و مسئولیت این موضوع را به گردن یکدیگر می‌اندازند.

شنبه شب دونالد ترامپ Trump در نخستین واکنش به مرگ دو کودک گواتمالایی، دموکرات‌ها را مسئول این رویداد عنوان کرده و آن‌ها را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. او همچنین مدعی شده که این کودک پیش از بازداشت به شدت بیمار بوده‌اند.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: مرگ کودکان و هر کس دیگری در مرز‌ها قطعا تقصیر دموکرات‌ها و سیاست‌های نفرت‌انگیز مهاجرتی آن‌ها است که به مردم اجازه می‌دهد با این تصور که می‌توانند غیر قانونی وارد آمریکا شوند سفری طولانی را آغاز می‌کنند. آن‌ها نمی‌توانند. اگر اگر ما یک دیوار داشتیم آن‌ها حتی دست به این اقدام نمی‌زدند.

او در توییت دیگری مدعی شد: این دو کودک پیش از آن که به نیرو‌های مرزی تحویل داده شوند به شدت بیمار بودند. پدر دختر گواتمالایی گفته که تقصیر آن‌ها نبوده و او چند روز به دخترش آب نداده بود و همچنین مرز نیاز به دیوار دارد و دیوار به تمام این موضوع پایان خواهد داد. آن‌ها به شدت تلاش می‌کنند و اعتبار کمی کسب کرده‌اند.

از سوی دیگر و در پی اقدام ترامپ مبنی بر معرفی کردن دموکرات‌ها به عنوان مسئول مرگ دو کودک گواتمالایی، تعدادی از مقامات دموکرات‌ها نیز وی را به باد انتقاد گرفته و گفته‌اند که این حوادث Accidents در پی روی کار آمدن ترامپ روی داده است.

فاکس نیوز در گزارشی به این موضوع پرداخت و گفت که دونالد ترامپ به جای دولت خود دموکرات‌ها را بر سر این موضوع مورد سرزنش قرار داده است.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟