سیاسی کدخبر: 300471 ارسال پرینت 142

رکنا: پیکر مرحوم ابراهیم یزدی روز پنجشنبه با حضور جمعی از مردم و همفکرانش در قطعه 2 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

رکنا سیاسی: مراسم تدفین وی با حضور برخی از شخصیت ها، فعالان سیاسی و حزبی و جمعی از مردم برگزار شد و پیکر وی پس از انجام مناسک مذهبی در جوار پدر مرحومش آرام گرفت.

پیکر «ابراهیم یزدی» صبح امروز از مقابل حسینیه ارشاد تشییع و برای خاکسپاری به بهشت زهرا(س) منتقل شد.

ابراهیم یزدی در پی مخالفت آمریکا با صدور ویزای درمان، دی ماه سال گذشته در شهر ازمیر ترکیه تحت عمل جراحی قرار گرفت.

یزدی از سرطان پروستات رنج می ‌برد و در دو هفته اخیر به علت وخامت حال عمومی در ازمیر ترکیه تحت درمان بود که شنبه شب دارفانی را وداع گفت، پیکر آن مرحوم ساعت 30 دقیقه بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد.

آئین ترحیم ابراهیم یزدی روز دوشنبه هفته آینده ساعت 16 و 30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود.

دکتر ابراهیم یزدی متولد سال 1310 در قزوین، سیاستمدار و فعال سیاسی ایرانی، وزیر امور خارجه دولت موقت و عضو شورای انقلاب و دبیر کل نهضت آزادی Freedom ایران بود.

وی پس از پیروزی انقلاب 1357 ایران به همراه امام راحل به ایران بازگشت و به فرمان امام(ره) در بهمن 57 به عضویت شورای انقلاب درآمد و با آغاز به کار دولت موقت، به سمت معاون نخست وزیر در امور انقلاب برگزیده شد.

یزدی مدتی به سرپرستی مؤسسه کیهان منصوب شد و پس از استعفای کریم سنجابی از وزارت امور خارجه ایران، به عنوان وزیر امور خارجه دولت موقت معرفی شد.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران و جمعی از شخصیت های سیاسی کشور درگذشت ابراهیم یزدی را تسلیت گفتند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها