سیاسی مجلس کدخبر: 296428 ارسال پرینت 97

رکنا: محمد جواد ابطحی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت در صحن علنی مجلس سخنرانی کرد.

حجم ویدیو: 12.64M | مدت زمان ویدیو: 00:03:19

رکنا سیاسی: محمد جواد ابطحی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت گفت:
من بحثم را بدون توجه به مسائل نفتی بیان میکنم. آن هم تضاد منافع و تعارض منافع در کسب و کار و مدیریت استراتژیک است. وقتی مدیریت دولتی و خصوصی در جایی شریک شوند زمینه ساز فساد است. شرکت خصوصی به دنبال سود بیشتر و شرکت دولتی باید بودجه اش را از جایی بگیرد. گره اصلی فسادهای نهادینه شده همین بی توجهی به تعارض در منافع است.
در اصل 141 قانون Law اساسی آماده رئیس جمهور و کارمندان دولت نمی توانند شغل های دیگری داشته باشند از جمله مدیریت در هیئت امنای شرکت های خصوصی. اما آقای زنگنه بفرمایید خودتان، معاونین و رئیس دفترتان در باشگاه اندیشه ورزان نفت و نیروی ایرانیان چه کار می کنند؟ این یک موسسه خصوصی است و تصمیمات نفتی در اینجا گرفته می شود. خب معلوم است در اینجا فساد و تعارض منافع ایجاد می شود. 
من به شما تهمت نمیزنم اما شما هم دستور بدهید همکارانتان در اینجا نباشید. شما 28 ساله بودید که معاون وزیر فرهنگ و در 30 سالگی وزیر شدید. کی ژنرال شدید؟ الان فارغ التحصیلان نفت ما بی‌کار و پشت در هستند. چرا در سال 92 تصمیم گرفتید پول پتروشیمی را به قیمت ارز داخلی بگیرید؟ چرا در سال 92 قرارداد میدان آزادگان را با شرکت چینی فسخ کردید و دوباره مجبور شدید همان شرکت را به کار بگیرید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر