2 سیب در روز بخور!

هر روز باید سیب بخوریم.

به گزارش رکنا ، این توصیه قدیمی که روزی یک عدد سیب بخورید تا پای تان به مطب دکتر نرسد این بار باعث شد محققان صحت آن را روی افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و بویژه کلسترول بالا آزمایش کنند. بر اساس این تحقیق که مشروح نتایج آن در مجله The American Journal Of Clinical Nutrition منتشر شده است، مصرف سیب می تواند سبب کاهش کلسترول خون شود.

تاثیر سیب بر چربی‌های خون

سیب، میوه‌ای غنی از پلی فنول‌ها و فیبر است. این خاصیت در تمام میوه‌های دیگر هم به چشم می‌خورد و وجه تمایز این میوه، تاثیر خارق العاده‌ای است که بر چربی‌های خون دارد. محققان در بررسی‌های خود برای تایید فرضیه به گروهی از داوطلبان به مدت ۸ هفته روزی ۲ عدد سیب و به گروهی دیگر نوشیدنی‌های ایزوکالریک دادند.

نتایج تحقیق ثابت کرد که پارامترهای خونی گروهی که روزانه ۲ عدد سیب مصرف می‌کردند به ویژه حاملان کلسترول و لیپوپروتئین‌ها با تراکم پایین به پایین ترین حد خود رسیدند. عملکرد اندوتلیال مویرگ‌ها نیز بهتر شد اما مصرف سیب هیچ تاثیری بر فشار خون و سایر نشانگرهای کلاسیک بیماری‌های قلبی عروقی نداشت.

با این وجود محققان توصیه می‌کنند هنوز پیرو سنت قدیمی باشید و اگر کلسترول خون تان بالاست حداقل روزانه یک عدد سیب میل کنید و اگر مبتلا به بیماری قلبی عروقی هستید، رژیم مدیترانه‌ای داشته باشید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟