سفر به عالم خواب و رویا با دریاچه کوه‌گل + عکس

در دل ارتفاعات دنا، دریاچه خیال‌انگیزی به نام «کوه‌گل» قرار دارد که زیبایی‌هایی نظیر آن را تنها در عالم خواب و رؤیا می‌توان مشاهده کرد.

به گزارش رکنا ، «دنا» را می‌توان قلب تپنده گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دانست، شهرستانی با جاذبه‌های طبیعی بی‌بدیل که گردشگران بسیاری را از سراسر ایران و جهان به خود جذب می‌کند، اما در سرزمین جاذبه‌های خیال‌انگیز، منطقه «کوه‌گل» به گواهی بسیاری، از زیباترین و رؤیایی‌ترین جاذبه‌های طبیعی شناخته شده است.

راه دسترسی به دریاچه کوه‌گل

برای دسترسی به این بهشت زمینی، باید ابتدا به شهر یاسوج مرکز استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد سفر کنید، بعد از سفر به یاسوج و طی کردن مسافتی حدود 35 کیلومتر به طرف شمال غربی این شهر، به شهر سی‌سخت و با گذر از شهر سی‌سخت بعد از طی حدود 6 کیلومتر به طبیعت زیبای منطقه کوه‌گل می‌رسید.

دریاچه کاهگل را ببینید

از پایین دست منطقه کوه‌گل پس از 30 دقیقه پیاده‌روی ، با از گذر از میان درختان کوهی و گل‌بوته‌های وحشی می‌توان به یکی از خیال‌انگیزترین جاذبه‌های طبیعی ایران در ارتفاعات رشته کوه دنا رسید، جلوه‌گاهی از بهشت خداوندی با طبیعتی بکر و گل‌آذین که دریاچه‌ای زیبا را مانند نگینی سحرآمیز در دل خود جای داده است.

در مسیر رسیدن به این دریاچه رؤیایی، تماشای گل‌های زرد، بنفش و سفید و شنیدن صدای نغمه بلبلان و قمری‌ها، دیدن جست‌ و خیز پروانه‌ها و سنجاقک‌ها و خروش چشمه‌هایی که در هر دو سویشان انبوهی از گل‌ها و گیاهان وحشی روییده است، روح را جلا داده و طراوت می‌بخشد.

نظر گردشگران درباره دریاچه کوه‌گل

بسیاری از گردشگرانی که از این دریاچه زیبای طبیعی دیدن کرده‌اند، همگی بر این عقیده هستند که دیدن این زیبایی‌ها، تنها در عالم خواب و رؤیا ممکن است، از این رو می‌توان گفت سفر به کوه‌گل، زمان محقق شدن رؤیاهاست.

زیبایی های دریاچه کوهگل

این دریاچه با مساحتی حدود نیم هکتار و عمقی برابر 15 متر، سبب پدید آمدن طبیعت و اکوسیستم جذابی در اطراف خود شده و طبیعت رنگارنگ و منحصر به فرد اطراف دریاچه که شامل گیاهانی مانند قارچ کوهی، چویل، بابونه، نعناع کوهی، ریواس، جاشیر و پونه کوهی است، زیبایی و رنگ و بوی خاصی به این نقطه از ارتفاعات دنا بخشیده است.

زیبایی دریاچه کوهگل

این تابلوی زیبای طبیعی در فصل زمستان پوشیده از برف و یخ و در فصل بهار و تابستان پوشیده از گل‌های شقایق، گیاهان وحشی و دارویی و محل اجتماع پرندگان مهاجر نظیر اردک کله سبز، انواع مرغابی، لک لک، حواصیل و دیگر پرندگان است.

زیستگاه پرندگان در نزدیکی دریاچه کوه‌گل

در نزدیکی دریاچه، کوهی است که زیستگاه پرندگانی نظیر کبک دری بوده که با صدای روح نواز خود، دل شیفتگان به طبیعت و گردشگری را مجذوب می‌کنند.

دریاچه زیبا

از دیگر جاذبه‌های منطقه کوه‌گل، می‌توان به دشت لاله‌های واژگون، آبشار «تنگه نمک»، چشمه «سردو» و منطقه‌ حفاظت شده‌ دنا اشاره کرد که همه‌ آنها به همراه دریاچه کوه‌گل و برف‌هایی که بر روی قله‌ها نشسته‌اند، یکی از زیباترین جاذبه‌های ایران را پدید آورده‌اند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟