رکنا: در سفر به اردن از این جاذبه ها لذت ببرید.

“کشور اردن” یک کشور با حکومت پادشاهی مشروطه در کنار رود اردن است که دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی است.کشور اردن یک کشوربا حکومت پادشاهی مشروطه در کناررود اردن است که دارای جمعیت شش و نیم میلیون نفر و نود وهشت است که از این تعداد افراد نود و هشت درصد را مردم عرب تشکیل می دهند.

در سال هزار و نهصد و بیست و یک کشور اردن تاسیس گردید و در سال هزار و نهصد و بیست و دو به رسمیت شناخته شد و درسال هزار و نهصد و چهل و شش استقلال Esteghlal یافت .واحد پول این کشور دینار و پادشاه وقت آن عبدالله دوم است. از زمان های بسیار دور مردم نبطی در اردن می زیسته اند .

قسمتی از کشور اردن را صحرای عرب پوشانده است اما بخش غربی اردن زمین های حاصلخیز زیادی دارد.

در پترا اردن موسیقی محلی گوش کنید

شهر تاریخی پترا از دیدنی های شگفت آور کشور اردن است و شهری کامل تراشیده شده در دل کوه است .در ورودی شهر قدیمی پترا روزنه بزرگ و باریکی در دل کوه به نام سیگ وجود دارد . پترا دارای صخره های صورتی رنگ می باشد.تنگه های پترا در برخی مواقع شب با شمع های زیادی روشن می شوند و در آن جا مراسم اجرای زنده ی موسیقی محلی توسط قبایل بادیه نشین اجرا می شود.

در شهر مادَبا از صنایع دستی بادیه نشینان اردن دیدن کنید

دو بخش از صنایع دستی در اردن موزائیک یا پاره چین و بافندگی هستند که اقوام سلطنتی تمام سعی خود را در نگهداری و ماندگاری این صنایع ذکر شده به کار برده اند. از جمله اقداماتی که خانواده پادشاهی برای حفاظت از صناع دستی به کار می برند تاسیس دانشگاه ها ، مراکز آموزشی و موسسات و تشویق هنرمندان به تولید صنایع دستی است.از جمله شهرهای زیبای اردن می توان شهر مادبا را نام برد که برای داوطلبان یادگیری هنرهای دستی بسیار مناسب است .

وادی روم از مناطق دیدنی کشور اردن

از عجایب سفر به وادی شگفت انگیز روم پیاده روی در شن های بیابان ، مشاهده نمودن صخره های زیبا و همچنین قدم زدن در جای پای لورنس عربستان ، تماشای صور فلکی و آسمان پر از ستاره است . شما در سفر به وادی روم می توانید کنار قبایل بادیه نشین چادر بزنید و شب ها را با شنیدن قصه توسط قبایل محلی بگذرانید.

غذاهای خیابانی کشور اردن را در عقبه امتحان کنید

بندر بی نظیر کشور اردن عقبه نام دارد که دارای سواحل تفریحی ، هتل های زیبا و مکانی برای غواصی کردن می باشد. بهترین غذاهای سنتی اردن و بی نظیرترین نوشیدنی های نعنایی این کشور را می شود دررستوران های سنتی وکافه های عقبه یافت.

گشتی در بازار Store کشور اردن بزنید

بازارهای بزرگ کشور اردن همگی پیشوندی به نام سوق دارند به طور مثال بازار بزرگ سوق جارا که در پایتخت اردن (عمان )می باشد.با دوستی و معاشرت با فروشندگان بازارهای اردن زبان عربی خود را تقویت کنید و در خرید اجناس از آن ها تخفیف بگیرید.

به یک مهمانی Party به صرف چای در پترا اردن بروید

مردم عرب بیابان نشین هنگام پذیرایی از میهمانان و اعلام نمودن صلح و دوستی از چای استفاده می کنند که به هیچ وجه نباید از آن صرف نظر نمود اما باید بدانید بعد از نوشیدن چای دندانهای خود را مسواک بزنید و مراقبت از آنها را جدی بگیرید چون این چای ها همرا با شکر فراوانی سرو می شوند .

هم چنین فراموش نکنید که از راه ها و مسیر های مشخص شده دور نشده واز امتحان نمودن راههای جدید اجتناب کنید .

یادتان نرود در اردن آبهای لوله کشی نوشیدنی نیست و از آب شیر استفاده نکنید.

شهر جرش از مناطق تاریخی کشور اردن

معروف ترین مکان قدیمی در کشور اردن پتراست اما فراموش نکنید شهر جرش از نظر تاریخی مهم بوده و مکان تفریحی بی نظیر و تماشایی است.

طعم لذیذ منسف (Mansaf) های بیابان نشینان اردن را بچشید

افراد بادیه نشین اردن قوانین محلی خود را حفظ کرده و سالانه جشنواره های موسیقی بسیار زیبایی را برگزار میکنند که هنرمندان موسیقی قطعات موسیقی زیبایی اجرا میکنند از جمله نواختن نی انبان که چند هزار سال است در خاورمیانه قدمت دارد که افراد با گوش سپردن به آن به یاد موسیقی اسکاتلند می افتند.

منسف اردنی از غذاهای سنتی کشور اردن

منسف ترکیبی از گوشت بره در کنار سس آلفردو که از شیر پر چرب شتر و برنج و نان تورتیلای محلی ساخته شده که میتوانید این غذای بی نظیر را در فصل ازدواج در اردن و هم چنین در رستوران های محلی اردن پیدا کنید .

مهمان قبیله ی العزازمة اردن در Dana Eco Lodge باشید

از جمله میهمان نوازترین قبیله در جنوب اردن قبیله ی العزازمة می باشد که زندگی امروزی را با زندگی سنتی و بادیه نشینی تلفیق نموده اند که از تماشاگران در Eco Lodge در وادی فینان میهمانداری می کنند.

وادی فینان ازمکان های جذاب و تاریخی اردن

مردم وادی فینان همراه با محققین باستان شناسی آمریکایی و بریتانیایی درحفاری ها شرکت کرده و سعی میکنند تا سمبل هایی از گذشته را بیابند تا تماشاگران از دیدن آنها لذت ببرند.هم چنین این افراد خدمات گردشگری بسیاری برای پر کردن اوقات فراغت در وادی فینان و کوه های مجاورآن فراهم نموده اند که از نظر باستانی و طبیعی مهم است که قسمتهایی از دوران نوسنگی و کلیساهای بیزانسی درحوالی آن دیده می شوندهم چنین در این گردشگریها با چای از شما پذیرایی می شود.

در نزدیکی قلعه ی شوبک (Shobak) اردن در کمپ اقامت کنید

تولیدکنندگان کار در حوالی جاده ها مناطقی را برای سکونت بازدید کنندگان مستقر کرده اند که شانس مشاهده زندگی جالب اعراب بادیه نشین را به گردشگران می دهد هم چنین می توانید غذاهای محلی را نیز تست کنید.

اگر شما در اقامتگاه Jaya Bedouinسکونت کنید میتوانید از تماشای غروب آفتاب در قلعه ی شوبک بهره مند شوید هم چنین میتوانید مزه ی بی نظیر غذاهای سنتی اردن که توسط بیابان نشینان درست میشود را بچشید.

در رستوران Haret Jdoudna معروف اردن غذا بخورید

از رستوران های معروف اردن رستوران Haret Jdoudnaاست که غذاهایش عطر و بوی فوق العاده ای دارد که عموما محل گرد آمدن مردم اردن است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فوری / انفجار بمب در مقابل بیمارستان سراوان

پسر سخنگوی دولت با شکایت شوم زن جوان به دردسر افتاد! + عکس

دوست صمیمی زنم فقط با نگاه من تسلیم شد !

عشقبازی شنیع دختر و پسر در واگن اتوبوسی قطار جنجال به پا کرد +عکس

تجاوز به زن جوان در اتاق زایمان بیمارستان توسط پزشک شیطان صفت + عکس

اقدام شوم فروشنده بی حیا با دختر بد لباس!

تجاوز وحشیانه راننده اتوبوس به دختر 12 ساله در اردوی تابستانی + عکس

اقدام چندش آور پسر جوان با مادرش در حمام

مرگ تلخ عروس پس از پایان شب حجله در کنار داماد مهربان + تصاویر

بی رحم ترین پدر دنیا روی جسد دخترش یادداشت نوشت ! +عکس

فرناز برای رسیدن به بهنام در دام کثیف افتاد / روح شیطانی فقط یک بهانه بود

اعدام 3 جوان شیطان صفت در زندان میناب

شرور معروف تهران چند روز قبل از عروسی با یک دختر، دوستش را کشت! + فیلم

دختر 15 ساله برای یک شب صیغه شد !

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها