کدخبر: 379743 ارسال پرینت 203

رکنا: راهکارهای زیادی برای نجات کره زمین و حفظ حیات در این کره وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها اصلاح سبک زندگی است.

گاهی‌اوقات ممکن است ایدۀ تلاش برای تغییر سبک زندگی و حفظ کره زمین کار بسیار بزرگ و دور از دسترسی به‌نظر بیاید؛ اما واقعا اینگونه نیست. پس کلیشه‌ها را کنار بگذارید و به یاد داشته باشید که کارهای کوچک هم کمک‌کننده هستند. خودتان را با ادامه‎‌دادن کارهای کوچک تشویق کنید. ممکن است فکر کنید که سبک زندگی دوستداران محیط‌زیست باعث اتلاف وقت است؛ ما در روزچین بعضی‌ از حقایق و نکات را به نقل‌قول از دوستداران زمین برای شما شرح می‌دهیم تا مطمئن شوید اتلاف وقتی در کار نیست.

وقت تغییر است

اکنون زمان تغییر است، اگر ما برای نجات کره زمین اقدام نکنیم، ممکن است خسارات غیرقابل بازگشتی پیش بیاید. شاید فکر کنید که یک دست صدا ندارد؛ اما ما باید کاری متفاوت انجام دهیم و سیگنال‌هایی قوی برای سیاستمداران و شرکت‌ها ارسال کنیم تا آن‌ها هم دست‌به‌کار شوند. کمک به مقابله با آلودگی‌های خطرناک هوا که توسط وسایل نقلیه دیزلی در شهرها ایجاد می‌شود و کاهش استفاده‌ از پلاستیک ازجمله اقدامات ساده‌ای هستند که می‌توانیم برای داشتن زمینی سالم‌تر انجام دهیم.

آمار و حقایق

در انگلستان هر سال ۴۰،۰۰۰ مرگ زودرس ناشی از آلودگی هوا وجود دارد.

سالانه ۱۲ میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس‌های جهان می‌شود.

از دهه ۱۹۳۰ میلادی ۹۷درصد از مراتع غنی از گل‌ها و گیاهان از بین رفته است، به این معنی که زنبورها و دیگر حشراتی که گرده‌افشانی می‌کنند، خانه و منابع غذایی خود را از دست داده‌اند.

در ادامه ده روش برای تغییر سبک زندگی و نجات کره زمین برای شما شرح می‌دهیم.

برای چای یا قهوه صبحانه از لیوان یکبار مصرف استفاده نکنید.

هرروز کمی زمان بگذارید و قبل‌ از شروع کار قهوه بنوشید. بسیاری از کافه‌ها در‌حال‌حاضر به مشتریانی که با فنجان‌های قابل استفاده مجدد قهوه می‌خورند، تخفیف می‌دهند؛ بنابراین شما هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهید کرد و هم با تولید زباله کمتر از زمین محافظت می‌کنید.

به‌جای استفاده از غذاهای آماده، نهارتان را از خانه ببرید.

در زمان صرف نهار از پشت میز خود بلند شوید و نهارتان را در کنار همکاران خود بخورید و لذت ببرید. همچنین به‌جای استفاده از ظروف یکبار مصرف، از ظرف‌هایی که قابل استفاده مجدد هستند، استفاده کنید.

کاهش مصرف گوشت یکی از راه‌های حفظ محیط زیست است.

تولید فرآورده‌های دامی نزدیک به ۱۵ درصد از گازهای هوا را تغییر داده و مقدار زیادی از آب شیرین هم صرف آن می‌شود. اگر مصرف گوشت را کاهش دهید، می توانید تا حد زیادی تولید گاز CO2 را کاهش دهید، پول کمتری در رستوران‌ها بپردازید و رژیم سالم‌تری داشته باشید… منتظر چه هستید؟

برای سفرهای درون‌شهری از دوچرخه استفاده کنید.

برای سفرهای درون‌شهری و مسیرهای کوتاه مثل زمانی‌که به مدرسه می‌روید، از دوچرخه استفاده کنید. هرچه ماشین‌های کمتری در سطح شهر تردد کنند، هوای شهر سالم‌تر خواهد بود و جایی بهتری برای زندگی‌کردن است.

لباس‌هایتان را تعمیر کنید.

نگهداری و تعمیر ساده از لباس‌ها باعث می‌شود که آن‌ها عمر طولانی‌تری داشته باشند، در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود و مطمئن شوید که چیزی را هدر نداده‌اید.

با زباله‌ها کمپوست بسازید.

اگر خوش‌شانس باشید یک باغچه دارید؛ بنابراین می‌توانید از زباله‌هایی که در خانه تولید می‌شود استفاده کنید تا گیاهان شما بهتر رشد کنند. اگر باغچه ندارید، افرادی هستند که این زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و به کمپوست تبدیل می‌کنند تا در پارک‌های محلی و باغچه‌ها استفاده شود. جداکردن زباله‌ها برای بازیافت مجدد مردم را از هزینۀ مجدد برای خرید کود بی‌نیاز می‌کند.

تأمین‌کنندۀ انرژی سازگار با محیط‌زیست

انتخاب‌های گسترده‌ای از تأمین‌کنندگان انرژی سبز مانند انرژی خوب و محیط زیست وجود دارد که خانه شما را با انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین می‌کنند. آن‌ها حتی می‌توانند مبلغ صورت‌حساب سالیانه شما را کاهش دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

  • زکی 0 0

    واقعا که .هه

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها