به گزارش رکنا، یک ببر هندی نخستین عمل جراحی پروتز پنجه در جهان را دریافت کرد. این عمل جراحی توسط یک جراح انگلیسی انجام شد. پرفسور پیتر جیانودیس از دانشگاه لیدز اوایل این هفته به متخصصان هندی کمک کرد تا یک عملیات مقدماتی را روی ببر هندی بزرگ هفت ساله انجام دهند.

این ببر به نام سهبره اولین عمل پروتز پنجه را میان هم نوعان خود انجام داد و حدود چهار هفته با یک پنجه مصنوعی زندگی کرد.

این ببر زیبا و خوش شانس در سال 2012 از دام یک شکارچی در روستای گندموهادی در منطقه چاندراپور نجات یافت. زخم وی بعداً دچار شد و عفونت شدید شد و بخشی از پای چپ مجروح او قطع عضو شد. از آن زمان او در اسارت در مرکز نجات حیات وحش در باغ وحش گوروادا در ناگپور زندگی می کرده است.

پروفسور جیانودیس، متخصص شکستگی ها و بازسازی استخوان ها در این خصوص به تلگراف گفت که او به تیم پزشکی این ببر مشاوره می داد اما در نهایت چاره ای ندید به جز ورود به منطقه و جراحی ببر ندید. دولت هند گفت در اوایل سال جاری میلادی ، تعداد ببرها در هند پس از سالها کاهش دوباره رشد کرده و نسبت به سال 2014 حدود 30 درصد افزایش یافته است.

با همه این امیدواری ها، تله ها هنوز یک تهدید جدی برای زندگی ببرها هستند و بسیاری از ببرها در خطر گرفتار شدن در یک تله و مرگ ناشی از عفونت هستند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟