جزئیات افزایش قیمت حبوبات در تهران

به گزارش رکنا ، سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: احتکار ١١٩ تنی حبوبات نرخ این محصول را در استان افزایش داده است.

تیمور حیدرپور افزود: از مجموع ١١٩ تن حبوبات احتکار شده در شهر ری و کهریزک، ٩٩ تن آن نخود خارجی و ٢٠ تن دیگر لوبیای بسته‌بندی است.

وی ادامه داد: ٩٩ تن نخود خارجی به قیمت فروش ٩ هزار تومان، با ارزش ریالی هشت میلیارد و٩١٠ میلیون ریال و ٢٠ تن لوبیای بسته‌بندی با قیمت فروش ١٧ هزارو ٢٠٠ و ١٥ هزارو ٢٥٠ تومان با ارزش ریالی ٣٩٠ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

احتکار حبوبات مشکل ایجاد کرد

حیدرپور گفت: احتکار حبوبات باعث کمبود این محصول در بازار شده و تعرفه این محصول‌ها را ٤٠ تا ٥٠ درصد افزایش داده است.

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: نرخ مصوبی برای حبوبات وجود ندارد و قیمت اقلام به صورت عرف در بازار عرضه می‌شود.

پورحیدری اضافه کرد: نرخ نخود از شش هزار به ١١ هزار تومان، لوبیا از ۱۱ هزار به ٢٤ هزار تومان و عدس از ۱۱ تا ۱۲ هزار به ۲۸ هزار تومان افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نرخ‌گذاری حبوباب در چرخه تنظیم بازار نبوده، پس از افزایش قیمت بی‌رویه، این محصول وارد چرخه نظارت و بازرسی قرار گرفت و اقلام کشف شده پس از تصمیمات تعزیری، وارد شبکه عرضه می‌شود.

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: حبوباتی که با نرخ ارز وارداتی به کشور وارد شده بعد از إعلام نظر کارشناس‌ها و تعیین قیمت در بازار عرضه توزیع می‌شود.

حیدرپور افزود: از امروز حبوبات مورد نیاز مردم برای تنظیم بازار در شبکه عرضه توزیع می‌شود.

وی در خصوص میزان کشفیات حبوبات از انبارهای شهر تهران نیز تاکید کرد: بعد از بازرسی از انبارهای سطح شهر هیچگونه حبوبات احتکاری کشف نشده است.

کشف ٦٠ تن گوشت احتکار شده در شهرستان ری

حیدرپور همچنین گفت: ٦٠ تن گوشت سردست با قیمت فروش ٥٤ هزار تومان و ارزش ریالی ٣٢ میلیاردو ٤٥٠ میلیون ریال در شهرستان ری کشف و ضبط شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟