بازداشت یک عضو ارشد داعش در اقلیم کردستان

به گزارش رکنا، کمیته مذکور با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراقی، توانستند با انجام عملیات اطلاعاتی و فنی، تروریست فراری موسوم به "ابوعلی الجمیلی" را بازداشت کنند.

الجمیلی براساس احکام ماده 4 مبارزه با تروریسم و به دلیل عضویت در تشکیلات تروریستی داعش ، تحت تعقیب بود. وی در بازجویی های اولیه به عضویت در تشکیلات تروریستی القاعده از سال 2005 تاکنون و فعالیت در چارچوب هسته های ویژه برای پناه دادن به عناصر تروریستی سایر کشورهای عربی، اعتراف کرده است.

الجمیلی به 15 سال زندان محکوم شده بود که در سال 2011 از زندان آزاد شد و بار دیگر با تشکیلات تروریستی بیعت کرد.

کمیته اطلاع رسانی عراق در این باره تصریح کرد: والی داعش در چارچوب هسته های تأمین سلاح فعالیت می کرد و پس از آن و به دنبال عملیات آزادسازی استان انبار عراق، به سوریه فرار کرد. سپس به عراق بازگشت و به عنوان نایب والی داعش در موصل به فعالیت پرداخت. سپس به عنوان والی داعش در فلوجه معرفی شد. وی در هنگام بازداشت، کمربند انفجاری بر تن داشت.

این کمیته با اشاره به همکاری نیروهای آسایش اقلیم کردستان در بازداشت این تروریست خطرناک تأکید کرد: الجمیلی در بازجویی ها به انجام دهها عملیات تروریستی علیه نیروهای نظامی و امنیتی و شهروندان عادی عراق اعتراف کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟