مرگ تلخ کودک 12 ساله در تهران + جزئیات

بخشدار مرکزی شهرستان ری گفت: بی احتیاطی پدر پاکستانی حین موتورسواری موجب سقوط پسر ١٢ ساله اش از ترک موتور به داخل کانال آب و خفگی اش شد.

به گزارش رکنا، آمنه شب کوکا شامگاه شنبه اظهار داشت: این پسر ۱۲ ساله در حوالی محله عباس آب شهرری و روستای جاده نظامی از پشت موتور پدرش به داخل کانال آب تصفیه خانه ری به ورامین سقوط و براثر خفگی و ایست قلبی فوت کرد.

وی با بیان اینکه مناطق روستایی و سکونتگاهی اطراف کانال انتقال آب ری - ورامین تا بخشی از خارج مناطق مسکونی فنس کشی شده است، افزود: این حادثه در خارج از محدوده مسکونی اتفاق افتاده است.

شب کوکا یادآور شد: شایعاتی مبنی بر کما رفتن و مرگ مغزی این پسر ۱۲ ساله پس از خروج از کانال آب صحت ندارد.

این مسئول با اشاره به اینکه پاکستانی های بخش مرکزی ری در ۲ محل اراضی امامزاده ابوالحسن(ع) و اراضی علایین و روستای علیمون سکونت دارند، خاطر نشان کرد: خانواده این پسر ۱۲ ساله در اراضی روستای علیمون ساکن هستند و کارشان نیز کشاورزی است.

به گزارش ایرنا، کانال انتقال آب تصفیه خانه جنوب تهران از شهرری به ورامین سال ۱۳۵۴ طراحی و از سال ۱۳۶۰ با سرپوشیده سازی در مناطق مسکونی به بهره برداری رسیده است ولی گذشت زمان و افزایش جمعیت در روستاها اطراف این کانال باعث شده امروز بخش هایی از آن که در مجاورت مناطق مسکونی بدون حفاظ باقی بماند و جان اهالی و به ویژه کودکان را به خطر بیاندازد.

سال گذشته پس از بروز ۲ حادثه متفاوت و فوت ۲ کودک مسئولان شهرستان ری بخش های مختلفی از حریم این کانال را به خصوص در مناطق مسکونی حفاظ کشی کردند ولی استفاده غیرمجاز از جاده اختصاصی لایروبی کانال هر از چند گاهی موجب اتفاقات تلخ در منطقه می شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟