6 کشته و 35 زخمی در تصادفات رانندگی سیستان و بلوچستان

 فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تصادفات رخ داده هفته گذشته در مسیرهای جنوبی این استان 6 کشته و 35 مجروح برجا گذاشت.

سرهنگ یداله ستوده اظهار داشت: این تلفات انسانی نتیجه 22 تصادف در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

به گزارش رکنا، وی توجه نداشتن به جلو، رعایت نکردن حق تقدم، انحراف و تجاوز به چپ و سرعت زیاد را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 50 درصد تصادف این مدت به صورت برخورد 2 وسیله نقلیه با یکدیگر، 40 درصد واژگونی و 10 درصد سایر حوادث گزارش شده است.

ستوده تاکید کرد: 50 درصد تصادفات این مدت در راههای اصلی، 30 درصد در راههای فرعی و 20 درصد راههای روستایی رخ داده است.

وی وجود راههای دو طرفه، قوس و پیچ های فراوان در کنار سرعت زیاد، رعایت نکردن قانون و قاچاق سوخت، انسان و کالا را از مهمترین علل افزایش تصادفات در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای 2 قرارگاه پلیس راه و 2 اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستانهای شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستانهای جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟