ترس از جولان گله سگ ها در شهرک فرهنگیان هشترود  + فیلم
حجم ویدیو: 15.74M | مدت زمان ویدیو: 00:02:31

به گزارش رکنا، وی که خواست نامش محفوظ بماند تعریف می کرد:سگ ها در گروه های پنج تایی،ده تایی در خیابان های شهرک فرهنگیان هشترود پرسه می زدند .وبچه کوچک من نیز در جلو درب منزل با دوستش بازی می کرد که یهو جیغش را شنیدم خودم از پشت پنجره دیدم که یک گله سگ در همان دور وبر هستند همین که می خواستم بیام پایین که مبادا به بچه ها حمله کنند صدای بچه کوچکم را شنیدم که از ترس سگ ها من و صدا می زد.

به گفته وی می گفت: بچه آنقدر ترسیده بود که نیم ساعت چسبیده بود به سینه ام وقلبش مثل قلب یک گنجشک کوچک تند تند میزد.

حال جای سوال اینجاست که چندین بار فرماندار هشترود در جلسه های مختلف از شهرداری واعضای شورا شهر خواسته است که فکر اساسی برای جمع کردن این سگهای ولگرد بکنند و منکر این هم نیستیم که شهردار اصلا اقدام نکرده است ولی این اقدامات کافی نیست .طبق گفته شاهدان سگهای ولگرد از روستاهای اطراف توسط بعضی از مردم در نزدیکی شهر رها سازی می شوند.

صدای ناهنجار سگ های ولگرد شبها در کنار باکس های آشغال خواب را برای اهالی بعضی محله ها حرام کرده است.

شبها که خیابانها خلوت می شود سگ ها برای یافتن تکه غذایی به باکس های آشغال پناه می آورند ودر سر تقسیم غذا گاها چنان سروصدا می کنند که موجب می شود که اهالی بعضی از محله ها از خواب بپرند.

به چه سگی ،ولگرد می گویند؟

سگ ولگرد به هر سگی گفته می‌شود که آزادانه زندگی می‌کند. این اصطلاح شامل انواع سگ‌های رمیده، سگ بدون صاحب، سگ خیابانی شهری و روستایی، سگ دهکده و همینطور سگ‌هایی که صاحب آنها اجازه بیرون رفتن آزادانه را به آنها می‌دهد، می‌شود

نمونه ای از دستور فرماندار هشترود جهت جمع آوری سگهاب ولگرد دریکی از جلسات

فرماندار هشترود بر ضرورت جمع اوری و ساماندهی سگ های ولگرد در این شهرستان تاکید کرد.

در این جلسه امین امینیان با انتقاد از کم کاری دستگاه های متولی و عضو کمیته کنترل جمعیت سگ های ولگرد شهرستان گفت: متاسفانه علی رغم تشکیل جلسات منظم و وجود دستورالعمل و شیوه نامه اجرائی مشخصی که دقیقا وظیفه هر یک از دستگاه های عضو کنترل جمعیت سگ های ولگرد را مشخص می سازد نه تنها شاهد کاهش در جمعیت سگ های ولگرد نبوده ایم بلکه میزان این سگ ها خصوصا در داخل شهر هشترود افزایش قابل توجهی داشته است بگونه ای که طبق گزارشات رسیده و مشاهدات عینی سگ ها در داخل شهر نه بصورت تکی بلکه بصورت گله ای حرکت می کنند و طبیعی است که موجی از نگرانی بحق در شهروندان ایجاد شود.

فرماندار هشترود با بیان اینکه در فصل زمستان افزایش چند درصدی جمعیت سگ ها در سطح شهر به دلیل رهاسازی آن ها از طرف مالکان و مهاجرت آن ها به منظور یافتن غذا در داخل شهر قابل توجیه است گفت: اما در این فصل از سال هیچگونه توجیهی جز کم کاری دستگاه های عضو در عدم مقابله صحیح با جمعیت این سگ ها نمی توان یافت وی افزود برابر دستورالعمل شهرداری ها مکلف به کنترل جمعیت این سگ ها هستند که لازم است در مرحله اول اقدامات پیشگرانه را به درستی انجام دهند.

ساعت هشت وبیست ودو دقیقه صبح بود که برای خرید نان از خانه خارج شدم که با دو صحنه از سگهای ولگرد روبرو شدم که هر دو فیلم را ارسال می کنم

حال سوال اینجاست چنانچه در فیلم هم مشاهده می کنید ماشین زباله بر شهرداری برای بردن زباله ساعت هشت ونیم در حال خالی کردن زباله به داخل خودرو است در حالی که در شهرهای دیگر ساعت ۹شب وقت بردن زباله هاست واین کار باعث می شود که دیگر حیواناتی نظیر سگ ،وگربه دور وبر باکس های آشغال پرسه نزنند. جالب تر این است که مدرسه ای نیز در داخل این کوچه است واگر دانش آموزی احیانا مورد حمله یکی از این سگها قرار بگیرد جوابگو کیست؟!آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟