فیلم آتش‌سوزی های مشکوک مراتع کوهدشت لرستان
حجم ویدیو: 5.99M | مدت زمان ویدیو: 00:00:52

به گزارش رکنا، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری لرستان گفت: براساس گزارشات واصله آتش سوزی در منطقه گاچال شهرستان کوهدشت به صورت عمدی بوده و اکنون آتش دوباره شعله ور شده است.

شیرزاد نجفی بیان کرد: به گواه افراد محلی و بر اساس گزارشات واصله، جای بسی تاسف دارد که بطور کاملا مشکوک و عامدانه، مجددا ساعاتی بعد در نقاط مختلفی در همان منطقه، آتش بصورت کاملا عمدی شعله ور می شود.

وی افزود: پس از تحقیقات محلی و عملیات ضربتی موفق شدیم افرادی که بصورت عمدی، دست به این کار زده بودند را دستگیر و توسط مقامات انتظامی بازداشت نمائیم که البته تحقیقات توسط مراجع ذیصلاح ادامه دارد و نتیجه نهایی آن پس از مشخص شدن، متعاقبا اعلام خواهد شد.

نجفی خاطرنشان کرد: منطقه دارای شیب بسیار تند بوده و کار اطفاء مشکل شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با گلایه مندی از افراد مغرضی که با ساختن کلیپ های خلاف واقع، مسبب تشویش اذهان عمومی شده اند اظهار کرد: متاسفانه این افراد تلاش و کوشش های بی وقفه و شبانه روزی نیروهای عمل کننده در میدان و گرمای طاقت فرسای بالای ۴۰ درجه را مد نظر نداشته و سعی بر آن داشتند که با فرافکنی و تشویش اذهان عمومی، زحمات نیروهای درگیر در حریق را وارونه جلوه دهند.

وی تصریح کرد: منطقه مورد حریق دارای پوشش علفی، بوته زار و صخره ای بوده و خوشبختانه پوشش جنگلی در آن منطقه ضعیف است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟