بانوی 99 ساله کهنوجی کرونا را شکست داد

دکتر اصغر مکارم روز چهارشنبه با بیان اینکه این زن ۹۹ ساله ساکن روستای کوتک شهرستان کهنوج است، افزود: این بیمار اول مرداد ماه سالجاری با علائم تنگی نفس و درگیری ریوی و با سابقه فشارخون به بیمارستان ۱۲ فروردین شهرستان کهنوج مراجعه کرد.

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: پس از مثبت شدن تست کرونا این بیمار توانست پس از ۶ روز در ۶ مردادماه کرونا را شکست دهد و از بیمارستان کهنوج مرخص شود.

وی ضمن قدردانی از پرستاران بخش کرونا و پزشکان این بیمارستان که برای بهبود بیماران کرونایی در تلاش هستند، تصریح کرد: مردم با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بالابردن سطح سلامت جامعه سهیم باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه قطع زنجیره کرونا در گرو مشارکت همه مردم است گفت: برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس از مردم خواهش می‌کنیم که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه مردم از حضور در اجتماعات و مکان‌های شلوغ پرهیز کنند، اظهار داشت: تجمعات و مهمانی‌ها موجب انتقال خانگی ویروس کرونا می‌شود از این رو مردم از برگزاری مراسمات عروسی و عزا در شرایط فعلی جدا پرهیز کنند.

او مبارزه با ویروس کرونا را مستلزم مشارکت مردم دانست و گفت: بدون مشارکت مردم شاهد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خواهیم بود.

تاکنون ۲۹۶ هزار و ۲۷۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۳۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۱۴۷ نفر رسیده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟