زلزله باز هم قصرشیرین را لرزاند / پیش از ظهر امروز رخ داد

زلزله ای به بزرگی ۳.۴ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) حوالی شهر قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه را لرزاند.

 

به گزارش رکنا ، مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد، این زلزله ساعت ۱۱ و ۱۶ دقیقه و ۴۰ ثانیه ثبت شده است.

این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری و در ۱۷ کیلومتری قصرشیرین و ۲۷ کیلومتری سرپل ذهاب و ۲۰ کیلومتری خانقین عراق به وقوع پیوسته است.

مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین گفت: باتوجه به وقوع چندین زمین لرزه در ۴۸ ساعت گذشته تاکنون که بزرگترین آن ها ۴.۴ ریشتر روز ۱۷ تیر ماه به قوع پیوست، هم اکنون گروه‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند و تمامی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران و امدادی پای کار هستند.

زلزله های قصرشیرین خسارتی نداشت

وی اظهار داشت: خوشبختانه این زمین لرزه ها هیچ گونه خسارتی نداشته است.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟