پشت پرده خنده دار پیدا شدن یک بمب در خوزستان / همه سرکار بودند

به گزارش رکنا، فرماندار شهرستان حمیدیه با رد خبر پیدا شدن بمب در روستای دهکده حمیدیه، گفت: این دستگاه رادیو سوند هواشناسی یک‌بار مصرف است که به منظوراندازه‌گیری دما، رطوبت، فشار و سمت و سرعت باد در جو به کار می‌رود.

پیش از ظهر امروز فیلمی درشبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه یک بمب میان زمین‌های کشاورزی روستای دهکده از توابع شهرستان حمیدیه رها شده است.

اما شاهین هاشمی فرماندار شهرستان حمیدیه با رد این ادعا، اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که از مدیر کل هواشناسی دریافت کردیم این دستگاه رادیو سوند هواشناسی یکبار مصرف است که به منظوراندازه‌گیری دما، رطوبت، فشار و سمت و سرعت باد در جو به کار می‌رود.

شایعه پیدا شدن بمب در روستای دهکده تکذیب شد

وی با بیان اینکه این دستگاه سیستم سنجش از راه دور است، افزود: رادیو سوند را معمولاً روزانه به هوا ارسال می‌کنند که تا ارتفاع 20 تا 30 کیلومتری صعود و در جو رها می‌شود.

فرماندار شهرستان حمیدیه با اشاره به پرتاب این دستگاه به وسیله بالون گفت: این دستگاه پس از صعود تا ارتفاع زیاد می‌ترکد و به طرف زمین پایین می‌‌افتد.

هاشمی با بیان اینکه مردم محلی به دلیل عدم آشنایی با این دستگاه تصور کردند بمب است، عنوان کرد: بلافاصله بعد از اطلاع از این جریان نیروی انتظامی در محل حاضر و دستگاه جمع‌آوری شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟