عکسی عجیب از پرسه زدن مار بازیگوش در مهاباد / مردم شوکه بودند

به گزارش رکنا، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: یک حلقه مارسمی که در یکی از خیابان‌های سطح شهر در حال پرسه ‌زدن بود، توسط ماموران امدادی این سازمان زنده‌گیری و به دام افتاد.

رحمان احمدی روز جمعه  افزود: با دریافت گزارش مردمی مبنی بر مشاهده یک حلقه مار در خیابان «ملاجزیری» این شهر، عوامل آتش نشانی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

زنده گیری مار سمی و خطرناک در مهاباد

وی ادامه داد: وقتی ماموران نجات آتش نشانی به محل رسیدند، این مار ۱.۵ متری را کنار خیابان مشاهده کردند که در حال پرسه‌زدن بود بنابراین بلافاصله دست به‌کار شده و توانستند با تجهیزات مخصوص مارگیری، این مار سمی و خطرناک را قبل از آنکه به کسی آسیبی بزند به دام اندازند.

وی با بیان اینکه این مار در محل مناسب و در طبیعت رهاسازی شد، اضافه کرد: امسال این چهارمین حلقه مار سمی است که در داخل مکان‌های عمومی زنده‌گیری و در دامن طبیعت رهاسازی می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد ضمن هشدار به شهروندان نسبت به افزایش تعداد مارهای سمی در منطقه، ادامه داد: امسال با توجه به افزایش پوشش گیاهی و شرایط آب‌وهوایی، ورود حیوانات موذی و به ویژه خزندگان از جمله مار به مناطق شهری افزایش یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟