یتیم ‌نوازی خیر همدانی / 200 کودک یک پدر مهربان دارند!

به گزارش رکنا، حسینی که در ابتدا راضی به مصاحبه نبود و معتقد است کار خیر باید فقط در محضر خداوند باشد، پس از خواهش و توضیح این مطلب که حرف‌های شما ممکن است باعث شود عده‌ای دیگر نیز به کار خیر دعوت شوند، مصاحبه را قبول کرد.

حسینی، تاجر بوده و با توجه به اینکه دائم در سفر است و گاهی ایران نیست اما نیازمندان کشور خود را فراموش نکرده‌ و تعصب ویژه‌ای به زادگاه خود، شهر همدان دارد و بر خود واجب می‌داند که نیازمندان این شهر را کمک کند.

او دارای دو فرزند است و سرپرستی ۲۰۰ فرزند معنوی از ایتام را از سن پنج‌سالگی تا زمانی که بتوانند به‌صورت کامل روی پای خود بایستند، بر عهده دارد و در صحبت‌هایش می‌گوید ۲۰۲ فرزند دارم.

حسینی با اشاره به اینکه بعد از دستگیری از نیازمندان برکت به درآمد و مال انسان می‌آید، گفت: خداوند در قرآن کریم ۲۳ بار سفارش یتیمان را کرده است و هیچ لذتی بالاتر از خدمت به ایتام نیست. حس شادی زمانی رخ می‌دهد که این کودکان در زندگی به جایگاه دلخواه خود می‌رسند و از آینده روشنی برخوردار می‌شوند.

او اظهار کرد: فرزندانم اگر بخواهند تحصیل کنند هزینه تحصیل و اگر بخواهند ازدواج کنند برای آن‌ها جهیزیه تهیه می‌کنم و در صورت نیاز نیز برای همسران آن‌ها شغل مهیا کرده و حتی بعد از ازدواج نیز به آن‌ها سرکشی می‌کنم چراکه هیچ فرقی با فرزندان خودم ندارند.

این خیر همدانی با بیان اینکه همسرم در این راه بسیار به من کمک می‌کند و همچون مادر واقعی تمامی زحمات به دوش وی است، مطرح کرد: در سال سه مرتبه همگی دورهم جمع می‌شویم که یکی از مناسبت‌ها شب ۱۹ ماه مبارک رمضان است و در این دیدارها از آن‌ها دلجویی کرده و به مشکلاتشان رسیدگی می‌کنم.

او در ادامه با تشکر از زحمات کمیته امداد استان همدان بیان کرد: کارمندان کمیته امداد واقعاً عاشقانه کار می‌کنند و امسال با توجه به وجود کرونا با کمک این عزیزان مایحتاج مورد نیاز و ۷۰۰ پرس غذای گرم را به منزل این عزیزان رساندیم.

حسینی در پایان گفت: اگر بخواهیم درسی از مولای خود امیرالمؤمنین (ع) بگیریم، خدمت کردن به نیازمندان به ویژه ایتام است، ایتام همچون برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟