به گزارش رکنا ، رضا فلاح  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت:  از صبح ۲۰ دی‌ماه شاهد سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک در استان کرمان به‌ویژه در مناطق جنوبی استان بودیم.

او افزود: به‌دلیل اطلاع‌رسانی قبلی هواشناسی و ستاد مدریت بحران آمادگی قبلی داشتیم واز همان لحظات اول اقدامات امدادی آغاز شد.

فلاح  با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ نجاتگر در پایگاه‌های هلال احمر استان کرمان در آماده‌باش بودند بیان کرد: ۶۰ روستای استان تا همان  شب امدادرسانی کامل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۴۰ نفر امدادگر در قالب ۳۹ تیم امداد و نجات هلال احمر در منطقه حاضر بودند گفت: در این مدت به هزار و ۱۵۶ خانوار استان که  حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر را شامل می شد ، امدادرسانی کردیم.

او تصریح کرد: در این مدت ۲۸۰ نفر در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر استان در طول جاده‌ها اسکان اضطراری شدند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تاکید کرد: توزیع بسته غذایی، پتو، چادر امدادی، نایلون، موکت، والر و آب‌معدنی بین حادثه‌دیدگان انجام شده است.

فلاح با اشاره به اینکه همزمان با اتفاقات برف و حوادث مربوط به آن با موضوع  سیل تخریب‌کننده در دو استان کرمان و استان سیستان و بلوچستان همراه بودیم.

او اظهارکرد: استان کرمان پشتیبان استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان  تعیین شده است که در این سیل  هزار و ۸۰۰ تخته چادر و یک تریلر مواد غذایی حسب نیاز به استان سیستان و بلوچستان اعزام شد .

فلاح بیان داشت:  امروز صبح هم اعزام تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان کرمان را به سیستان و بلوچستان داشتیم.

او بیشترین شهرهای درگیر برف وسیل را رودبار جنوب، قلعه‌گنج و ساردوئیه  ذکر کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: امدادرسانی‌ جمعیت هلال احمر تا پایان این شرایط در استان ادامه دارد وجای نگرانی در بحث امدادی نیست.

طرح ها‌ی آبخیزداری مانع ازبروز سیل در سیرجان شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان گفت: ساخت سیل بند‌ها در سال جاری نقش مهمی در کنترل مهار آب‌های سطحی و جلوگیری از بروز سیلاب‌های مخرب در این منطقه داشت.

تازه ترین اخبار از سیل جنوب کرمان/ خسارت میلیاردی سیل به زیر ساخت‌های ارتباطی استان کرمان

نجات دومین مادر باردار از سیل جنوب کرمان

مدیر شبکه بهداشت و درمان قلعه گنج گفت: دومین مادر بارداری که در باران و سیل در جنوب استان کرمان گرفتار شده بود نجات یافت.

تازه ترین اخبار از سیل جنوب کرمان/ خسارت میلیاردی سیل به زیر ساخت‌های ارتباطی استان کرمان

فرد مفقود شده در سیل ریگان پیدا شد

فرماندار ریگان گفت:بر اثر جاری شدن سیلاب در شهرستان ریگان فردی که دیروز در شهرستان مفقود شده بود پیدا شد

تازه ترین اخبار از سیل جنوب کرمان/ خسارت میلیاردی سیل به زیر ساخت‌های ارتباطی استان کرمان

خسارت میلیاردی سیل به زیر ساخت‌های ارتباطی استان کرمان

معاون اداره کل راهداری حمل و نقل و پایانه‌های استان کرمان گفت: بر اثر بارندگی‌های ۷۲ ساعت گذشته در شمال استان کرمان۳۷۰ میلیارد ریال خسارت به راه‌های اصلی و فرعی واردشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

امدادهوایی کرمان به سیستان وبلوچستان اعزام شد/ خسارت میلیاردی سیل به زیر ساخت‌های ارتباطی استان کرمان

آیا این خبر مفید بود؟