به گزارش رکنا ، سرهنگ "جواد درستکار" رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان گفت: در روز‌های اخیر افراد کلاهبردار با تبلیغات دروغین در خصوص" دو نرخی شدن سهمیه بنزین " ضمن هدایت قربانیان خود به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ، با دریافت اطلاعات کارت بانکی آن‌ها نسبت به برداشت غیر مجاز از حسابشان اقدام می‌کنند.

او افزود: پلیس فتا با شناسایی اعمال مجرمانه و تبلیغات دروغین گردانندگان سایت www. Iniopdc. Com اقدامات قضائی و انتظامی خود را آغاز کرده است.

این مقام انتظامی تاکید کرد: فریب تبلیغات دروغین این گونه سایت‌ها را نخورند و صرفا این گونه اخبار را از مراجع رسمی و خبرگزاری‌های مجاز کشور که از طریق روابط عمومی شرکت پالایش وپخش فراورده‌های نفتی منتشر می‌شود، دریافت کنند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان به شهروندان هشدار داد: برای پیشگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی توسط افراد سود جو، درصورت وارد شدن به این گونه سایت‌ها، شهروندان باید فورا نسبت به تغییر رمز دوم اینترنتی بانکی خود اقدام کنند همچنین شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) بخش ارتباطات مردمی با این پلیس در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟