به گزارش رکنا،  سرهنگ صیاد درویشی در حاشیه رزمایش زنگ نشاط در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: برای این‌که محیط را برای دانش آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی در حوزه امنیت روانی و نشاط اجتماعی مهیا کنیم، این رزمایش را در بخش‌های ترافیکی، انتظامی و امنیتی و همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر و معتادان متجاهر برگزار کردیم.

وی بابیان این‌که در سال جدید بیش از ۳۵۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو در مراکز آموزشی در قم مشغول تحصیل می‌شوند، تصریح کرد: در بحث امنیت باید خانواده‌های این افراد دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی با اشاره به این‌که این طرح در دو بخش پنهان و آشکار اجرا شد تا معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر دستگیر شوند و شاهد اثربخشی حداکثری در این خصوص باشیم، خاطرنشان کرد: طرح مذکور را با بیش از ۱۰۰ حکم ورود به مخفیگاه توزیع‌کنندگان مواد مخدر آغاز کردیم که حاصل آن دستگیری ۱۷۹ معتاد متجاهر و ۳۶ نفر توزیع‌کننده و کشف ۶کیلوگرم مواد مخدر بوده است.

درویشی گفت: از ابتدای سال جاری بیش از چهار تن انواع مواد مخدر در این استان کشف‌شده که در مقایسه با مدت‌زمان مشابه سال گذشته، ۲۶ درصد افزایش‌یافته است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم بابیان این‌که دستگیری باندهای قاچاق مواد مخدر در سال جاری ۲۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد، گفت: به‌رغم این‌که مبارزه جدی با هرگونه ناهنجاری در دستور کار پلیس قرار دارد، در این مدت از سوی مردم بیش از ۲ هزار تماس تلفنی با ۱۱۰ برقرارشده که بیش از ۵۰۰ مورد آن در رابطه با خرده‌فروشان بوده که حاصل آن افزایش ۸۲ درصدی دستگیری‌هاست.

وی بابیان این‌که در این طرح از تمامی ظرفیت‌های انتظامی و ترافیکی و عملیاتی استان استفاده‌شده است، تصریح کرد: بیش از ۶۵۰ نفر نیرو به‌کارگیری و ۱۲۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت برای بخش‌های پنهان و آشکار این طرح اختصاص‌یافته تا اثربخشی و بازدارندگی مطلوب را در کاهش فعالیت خرده‌فروشان و حتی به صفر رساندن آن را محقق سازیم.

اجرای طرح برخورد با خودروهای پلاک مخدوش در قم

جانشین پلیس‌راه قم نیز از اجرای طرح برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش و ناخوانا در این استان خبر داد.

سرهنگ احمد خدایاری اظهار داشت: رانندگان متخلف بدانند از سوی پلیس برخورد با تمامی تخلفات به‌صورت شبانه‌روز انجام می‌شود و برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش نیز یکی از مواردی است که به‌صورت مستمر در دستور کار پلیس‌راه استان قرار دارد.

وی گفت: از امروز طرح برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش در سطح استان به‌صورت ویژه آغازشده است، مصادیق این تخلف شامل مواردی همچون، استفاده از پلاک زیر سپر، پشت شیشه، استفاده از طلق روی پلاک، ناخوانا بودن پلاک، مخدوش کردن پلاک، استفاده از پلاک‌های غیرمجاز و پلاک‌های سوخته و هرگونه دست‌کاری بر اعداد پلاک است.

وی تصریح کرد: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی اشخاصی که در مشخصات و اعداد پلاک وسیله نقلیه خود تغییر ایجاد کرده باشند ضمن اعمال قانون و صدور قبض جریمه به مبلغ ۶۰ هزارتویمان و متوقف کردن وسیله نقلیه، به مرجع قضایی نیز معرفی خواهند شد.

اعمال محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات آخر تابستان در قم

جانشین پلیس‌راه قم همچنین از اعمال محدودیت‌های ترافیکی ویژه تعطیلات آخر فصل تابستان در سطح محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

خدایاری گفت: با عنایت به نزدیک شدن به‌روزهای پایانی شهریورماه و تعطیلات تابستان، محورهای مواصلاتی استان قم به‌خصوص محور قم – سلفچگان از حجم ترافیک سنگینی برخوردار خواهد شد.

وی افزود: به‌منظور افزایش ایمنی و تسهیل در عبور و مرور و به حداقل رساندن تصادف‌های جاده‌ای محدودیت و ممنوعیت تردد به شرح ذیل در محورهای استان قم به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: آمدوشد تمامی تریلرها و کامیون‌ها به‌استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه ۲۹ شهریورماه جاری از محور سلفچگان به قم (باند رفت به سمت قم ) ممنوع است، ضمنا رانندگان این‌گونه وسایل نقلیه می‌توانند از آزادراه تهران - ساوه - سلفچگان برای عزیمت به استان تهران به‌عنوان محور جایگزین استفاده کنند.

کلاه‌برداران به بهانه نذری در فضاهای مجازی در کمین کاربران هستند

رئیس پلیس فتا استان قم نیز گفت: نرم‌افزارهایی با عنوان نذری یاب که بیشتر در ایام عزاداری‌ها در فضای مجازی منتشر می‌شوند ممکن است جعلی باشند.

سرهنگ علی موالی اظهار داشت: مجرمان غالبا در شبکه‌های اجتماعی افراد را ترغیب به خرید این‌گونه برنامه‌ها می‌کنند تا افرادی که قصد شناسایی و استفاده از نذورات دارند را به دام بیندازند.

وی ادامه داد: اتفاقی که در این صفحه رخ می‌دهد این است وقتی کاربر برای خرید نرم‌افزار، اطلاعات بانکی خود را در صفحه شبیه‌سازی‌شده بانک وارد می‌کند مجرم در پشت صفحه و مخفیانه تمامی اطلاعات حساب بانکی فرد متقاضی را در اختیار گرفته و سپس به‌صورت اینترنتی اقدام به سرقت موجودی حساب کاربر می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟