علی پولادی ریشهری در نشست شورای اداری با اشاره به کمبودهای موجود گفت: تعداد 76 هزار و 641 نفر تحت پوشش بهزیستی داریم و 3 هزار نفر نیز با توجه به مسائل و مشکلات موجود در سالهای اخیر به عنوان افراد پشت نوبت از ایشان نام برده می شود که منتظر شرایطی برای تحت پوشش قرار دادن آنان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: از سال 96 مستمری افراد تحت پوشش 3 و نیم برابر شده که این رشد بسیار چشمگیری است.

مدیرکل بهزیستی بوشهر اظهار کرد: در حال حاضر و در حوزه توانبخشی 22 هزار و 853 نفر را تحت پوشش داریم که از این تعداد 19 هزار و 100 نفر به علت اختلالات ژنتیکی و مادرزادی -که نیاز به آگاهی بخشی در جامعه دارد- درگیر مشکلاتی شده اند و تعداد 4 هزار و 860 نفر نیز به علت تصادفات نیازمند خدمات توانبخشی هستند.

پولادی ریشهری افزود: در حوزه زنان سرپرست خانوار، هم اینک 5 هزار و 49 زن سرپرست خانوار با احتساب جمع خانواده یعنی 16 هزار و 579 نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

وی یادآور شد: مواردی چون کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، کودکان کار و خیابانی، آسیب دیدگان اجتماعی و از خانواده های دشوار، فرزندان طلاق، زنان و دختران آسیب دیده و... سایر حوزه ها نیز در حوزه کاری بهزیستی هستند و مسائل مربوط به این حوزه ها با حساسیت پیگیری می شود.

مدیرکل بهزیستی بوشهر ضمن تشکر از استاندار بوشهر در زمینه دو اقدام اساسی در حوزه بهزیستی گفت: تفاهم نامه ساخت مسکن مددجویان و معلولان به تعداد 300 واحد در بوشهر و همچنین تفاهم نامه ساخت اولین مجتمع فرهنگی روانی و آموزشی تراز معلولان تدوین شده است که این مجتمع برای اولین بار در کشور و در بوشهر کلنگ زنی خواهد شد و امیدواریم شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.

علی پولادی ریشهری با اشاره به اهمیت پیشگیری بیان کرد: در سال گذشته 201 مورد کودک آزاری در استان بوشهر داشته ایم که در این زمینه 21 مورد به شکل جسمی، 91 مورد عاطفی، 87 مورد به صورت غفلت و نادیده انگاری کودک بوده و 177 مورد از این آمار نیز در مرکز بوشهر اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در خصوص کودکان آزاردیده 56 کودک از طرف پدر، 42 نفر از طرف مادر، 22 کودک از طرف خواهر و برادر و مابقی از سوی افراد دیگر مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

این مقام مسئول با اشاره به تحصیلات افراد آزاردهنده گفت: از این افراد 28 نفر بی سواد، 50 نفر ابتدایی، 104 نفر فاصله راهنمایی تا دیپلم و 19 نفر نیز بالای دیپلم بوده اند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اظهار کرد: در حوزه همسرآزاری در استان بوشهر 217 مورد بوده که در این زمینه 82 مورد به علت تندخویی در محیط خانواده، 61 مورد به دلیل اعتیاد، و 54 مورد به دلیل بیکاری اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: اورژانس آسیب های اجتماعی و سامانه تصمیم یا طلاق -که جدیدا در استان راه اندازی شده- و همچنین خانه های امن می توانند زمینه ساز پیشگیری از این دست آسیب ها باشند.

پولادی ریشهری در خصوص مباحث مربوط به کودک آزاری اخیر در بوشهر گفت: همکاران من در بهزیستی در این زمینه به طور کامل به وظایف خود عمل کردند و در این باره از تمامی رسانه های استان و کشور بابت انعکاس درست و واقعی مطالب تشکر می کنم هر چند که برخی از افراد هم نسبت به انعکاس وقایع اغماض ورزیدند اما امیدوارم شرایط به گونه ای باشد که همه ما بتوانیم در زمینه ارتقاء سلامت اجتماعی در جامعه خود کوشا باشیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟