سیل دوباره به راه افتاد+ عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا ، حسن ارگی در گفت‌وگویی درباره سیل امروز در مهدی‌شهر اظهار کرد: بارندگی شدید به‌صورت رگبار در مهدی‌شهر به وقوع پیوست و شدت بارش‌ها در شهر مهدی‌شهر و درجزین بیشتر از سایر نقاط بود.
وی ادامه داد: خیلی از معابر و خیابان‌های مهدی‌شهر با سیلاب مواجه شد و به علت کوهستانی بودن منطقه، قلوه‌سنگ‌ها و گل‌ولای سرازیر شده از کوه‌ها به داخل شهر سرازیر شد.
فرماندار شهرستان مهدی‌شهر اضافه کرد: این امر بخشی از خیابان‌های شهر را دچار مشکل کرده است که شهرداران مشغول رفع مشکل عبور و مرور مردم هستند.
ارگی با تأکید بر اینکه برخی نقاط روستایی در حاشیه شهرهای مهدی‌شهر و درجزین دچار سیل‌زدگی شده‌اند، تصریح کرد: نیروها به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند تا آخرین وضع را رصد کنند.
وی تصریح کرد: با هماهنگی اداره منابع طبیعی و دستگاه‌های ذی‌ربط، آخرین وضع بندهای خاکی در حال رصد است.
فرماندار شهرستان مهدی‌شهر اضافه کرد: در راه‌های ارتباطی مهدی‌شهر- سمنان و مهدی‌شهر- درجزین مشکل تردد رخ داده بود که دستگاه‌های اجرایی را به این سمت گسیل دادیم تا در بازگشایی معابر ورود پیدا کنند.
ارگی با بیان اینکه نیروهای امدادی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان مهدی‌شهر در آماده‌باش قرار دارند، تصریح کرد: همه آماده هستند تا خدمات لازم را ارائه دهند و بخشی از ماشین‌آلات از شهر سمنان آماده اعزام به مهدی‌شهر شده و گزارشی مبنی بر تلفات جانی گزارش نشده است.
وی با تأکید بر اینکه هواشناسی اعلام کرده توده بارشی دیگری در راه داریم، اضافه کرد: ورزش باد شدید، بارندگی و رگبار محتمل است و امیدواریم این شرایط را بدون مشکل خاصی پشت سر بگذاریم.
فرماندار شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به اینکه با مشکل عبور و مرور در راه‌های بین‌شهری مهدی‌شهر مواجه شدیم، تصریح کرد: آب‌گرفتگی‌های شدید در مسیرها رفع شده است.
ارگی با بیان اینکه سه تیم از امداد کوهستان هلال‌احمر مهدی‌شهر و نیروهای واکنش سریع استان سمنان به شهرستان اعزام شدند، اضافه کرد: ۱۰ دستگاه خودرو در جاده آبگرم و شهر درجزین در سیل گیر کرده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه تلاش‌ها برای رهاسازی این خودروها در حال انجام است، اظهار کرد: همه تلاش می‌کنند تا مردم با مشکلی مواجه نشوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟