آتشپاد دوم مهدی رضایی گفت: روز گذشته یک مورد حادثه سقوط در چاه در شهرک صنعتی توس به سامانه 125 آتش‌نشانی مشهد گزارش شده که بعد از گزارش این حادثه گروه نجات ایستگاه‌های 43 و 36 آتش‌نشانی بلافاصله با تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه اعزام شدند.

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد افزود: محل وقوع این حادثه یک کارگاه در شهرک صنعتی توس بود که در محوطه آن یک حلقه چاه آب به عمق حدود 120 متر وجود داشت که به علت نامعلومی فردی به انتهای چاه سقوط کرده بود.

وی با بیان اینکه در داخل این چاه مقدار زیادی آب وجود داشت، اظهار کرد: این کارگر داخل آب سقوط کرده و در آن گرفتار شده بود، با توجه به شرایط سخت موجود، نجاتگر آتش‌نشانی به‌داخل چاه اعزام شد و عملیات را آغاز کرد.

رضایی بیان کرد: بعد از خروج این کارگر از داخل آب و انتقال وی به سطح زمین، تحویل عوامل اورژانس شد اما متاسفانه این کارگر جان خودش را از دست داد.

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد با بیان اینکه پس از ایمن سازی محل، عملیات آتش‌نشانان خاتمه یافت، عنوان کرد: علت بروز این حادثه در دست بررسی است.

وی از کارگران و مقنی‌هایی که در زمینه چاه فعالیت می‌کنند خواست که قبل از آغاز فعالیت خود از سلامت و تجهیزات مورد استفاده‌شان به ویژه طناب‌ها و تسمه‌های مهار کننده و انواع گره‌های لازم اطمینان حاصل کنند، همچنین اگر از موتور گیربکس برای پایین رفتن استفاده می‌کنند از سلامت آن اطمینان حاصل کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟