حجم ویدیو: 45.88M | مدت زمان ویدیو: 00:06:51

به گزارش گروه ترجمه رکنا، از مهم ترین و اصلی ترین نیازهای انسان ها از گذشته تا هم اکنون، می توان به 3 مورد خوراک، پوشاک و مسکن اشاره کرد که هر انسانی برای زنده ماندن و زندگی با میزان درصدهای مختلفی از این موارد نیاز دارد و این گونه نیست که اگر مسکن نداشته باشد، نتواند زنده بماند! مورد مسکن نسبت به شرایط مختلف جامعه می تواند در زنده ماندن موثر باشد!

با این حال امروزه علیرغم زندگی در قرن 21 میلادی و پیشرفت چشمگیر جهان در عرصه های مختلف، باز هم برخی نقاط از جهان هستند که همانند مردمان قرن 17 یا 18 زندگی می کنند و برای آنکه بتوانند نیازهای عادی در دنیای امروزه خود را برطرف کنند، باید سختی و دشواری های بسیار زیادی را تحمیل شوند!

از این رو اقداماتی که این افراد برای برطرف کردن نیازهای خود انجام می دهند، درک کردن آن توسط هر یک از ما کار بسیار سخت و دشواری است که حتی فکر کردن به آن نیز می تواند احساس ناخوشایندی را به هر یک از ما تزریق کند.

برای مثال تصور کنید در قرن 21 میلادی با این میزان پیشرفت شما می بایست از گاوها برای شخم زدن مزارع، و برای بدست آوردن آب می بایست به درون چاه بروید و همرا با سطل آب خارج شوید!

برای مثال روستائیان ناحیه غربی هندوستان برای آنکه بتوانند نیاز آب خود و خانواده شان را به دلیل خشکسالی و عدم لوله کشی، برطرف نمایند وارد چاه های عمیق 19 متری می شوند که شاید از هر 10 نفر 1 نفر نیز چنین سختی و ریسکی را تحمل کنند و تصمیم به انجام چنین تصمیمی نگیرند! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟