منطقه آذربایجان شرقی، مثنی حیاتی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در تشریح این خبر گفت: روز گذشته حدود ساعت 18، به دنبال تماس تلفنی از کلانتری ۱۲ عباسی تبریز مبنی بر گم شدن و گرفتاری دو نوجوان در ارتفاعات عون بن علی، تیم امداد و نجات پایگاه کوهستانی شهدای گمنام عون ابن علی تبریز به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: این دو نوجوان در دره یاران، مشرف به آجی چای شمال تبریز در برف و کولاک، مه غلیظ و در تاریکی شب و سرمای شدید، راه را گم کرده بودند.

وی گفت: تیم اعزامی بر اساس علائم دریافتی از طرف گمشدگان، بعد از یک ساعت جستجو، موفق به یافتن نوجوانان شدند که بر اثر سرمای شدید محیط، دچار افت دمای بدن (هایپوترمی) شده بودند، این عملیات با انجام اقدامات لازم و رفع شرایط بد نسبت به انتقال نوجوانان گمشده به پایین کوهستان و تحویل به عوامل کلانتری حوالی، با موفقیت به پایان رسید.

حیاتی در پایان خاطرنشان کرد:با توجه به تغییر فصل و شرایط جوی و بارش برف و کولاک در ارتفاعات، از هم‌وطنان عزیز و کوهنوردان درخواست می‌شود تا قبل از رفتن به کوهستان از شرایط جوی اطلاع پیدا کرده و در صورت مناسب بودن وضعیت جوی وسایل گرمایی و ایمنی لازم را همراه داشته باشند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟