به گزارش رکنا، سرهنگ خلجی معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان مرکزی از فوت یک جوان بر اثر گازگرفتگی در روستای خوران شهرستان خمین خبر داد.

سرهنگ خلجی افزود: بر اثر گاز گرفتگی دو جوان در یک منزل مسکونی در روستای خوران شهرستان خمین، یک نفر فوت و یک نفر دیگر از آنان به واحد درمانی انتقال داده شد.

بی توجه بودن به هشدار‌های کارشناسان ایمنی، موجب شده تا استان مرکزی در رتبه‌های اول مرگ و میر‌ها بر اثر گاز گرفتگی قرار گیرد.

رضایی مدیرکل پزشک Doctor قانونی استان مرکزی گفت: استان مرکزی بعد از خراسان شمالی و سمنان سومین استان از نظر تعداد مرگ و میر بر اثر گاز گرفتگی است.

رضایی افزود: در استان مرکزی سال گذشته ۳۰ نفر براثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند که نسبت به سال ۹۵ میزان ۷۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بررسی اتصالات و بست‌های مربوط به لوله‌ها و شیلنگ‌های گاز، آزمایش نشت گاز با کف و اسفنج، دقت به اینکه آیا شعله وسیله گاز سوز آبی می‌سوزد یا خیر از جمله روش‌هایی است که می‌تواند در جلوگیری از گاز گرفتگی کمک کند.

همچنین نصب و کنترل صحیح دودکش‌های بخاری وسایل گاز سوز که جریان گاز منواکسیدکربن را از خود عبور می‌دهد تا حدود بسیاری از میزان خطر گاز گرفتگی جلوگیری می‌کند.

حالت تهوع، سردرد، سرگیجه از علائم گاز گرفتگی هستند و اگر در محیط بسته ای که با وسیله گاز سوز گرم می‌شود، قرار گرفتید و دچار این حالات شدید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنید و هرچه سریعتر از محیط خارج شوید و با شماره‌های ۱۲۵ و ۱۱۵ تماس بگیرید.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟