کدخبر: 379274 ارسال پرینت 13863

حوادث رکنا: ۴ روز پس از انفجار عجیب در شهرستان قائمشهر، احتمال اینکه انفجار ناشی از برخورد شهاب‌سنگ بوده است، قوت گرفت.

یکشنبه‌شب بود که صدایی مهیب ساکنان منطقه سمنادشت شهرستان قائمشهر را از خانه‌هایشان بیرون کشید. صدا شبیه صدای انفجار بود اما مردم منطقه نه شعله‌آتشی دیدند و نه دودی. با این حال شدت صدا به حدی بود که شیشه برخی از خانه‌ها شکسته و خساراتی به آنها وارد شده بود.

هر چند در روزهای نخست احتمالات زیادی درباره این انفجار مطرح شد و حتی عده‌ای انفجار را به جست‌وجوگران گنج نسبت دادند اما حالا مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری مازندران می‌گوید که برخورد شهاب سنگ با محل حادثه Incident محتمل‌تر است. رضا عنایتی روز گذشته به ایسنا گفت:

پس از این حادثه 10گروه نظامی، خاک‌شناسی و جهادی در حال مطالعه در مورد شواهد این موضوع هستند. وی افزود: انفجار دستی یا ناشی از اقدامات انسانی در این حادثه رد شده و هیچ قطعه‌، شیء و یا ترکشی در محل مشاهده نشده است. اثراث به‌جامانده از این حادثه فقط خاک و خاکستر بوده و این خاکستر هم‌اکنون در آزمایشگاه در دست بررسی است. تمامی تیم‌های تحقیقاتی در شهرستان قائمشهر مستقر هستند تا نتیجه قطعی را اعلام کنند و عامل این اتفاق قطعا انسانی نبوده و احتمال شهاب‌سنگ محتمل‌تر به‌نظر می‌رسد.

به گفته وی، این انفجار فقط صوتی بوده و اینکه صدای صوت ناشی از چه عواملی بوده، باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

صوتی بودن انفجار همان مسئله‌ای است که ساکنان محل حادثه نیز آن را تأیید می‌کنند. علی‌ جهانی، صاحب کارگاه رنگ‌کاری و نزدیک‌ترین ساختمان به محل حادثه است که در این حادثه بیشترین خسارت را دیده. او به همشهری می‌گوید: حدود ساعت 11شب بود و سرگرم تماشای تلویزیون بودیم که صدای مهیبی به گوش رسید.

ابتدا فکر کردیم آبگرمکن یا کپسول گاز منفجر شده است. اما وقتی از خانه بیرون آمدیم نه اثری از دود بود و نه آتش. خودم را به کارگاه رساندم. شیشه‌ها شکسته شده و به بعضی از کارهای داخل کارگاه خسارت وارد شده بود. محل انفجار در چند متری کارگاه بود. داخل کوچه آزادی Freedom 87.هوا که روشن شد به آنجا رفتم. گودالی به عمق 40سانتی‌متر ایجاد شده بود. برگ‌های دو، سه درخت در اطراف آن هم زرد شده بود.

او ادامه می‌دهد: یکی می‌گفت که شب حادثه جسمی نورانی را دیده که در آن حوالی سقوط Fall کرده و بعد از سقوط هم دود سفیدی به هوا بلند شده و خیلی زود هم محو شده است. در این حادثه دست‌کم 2میلیون تومان به کارگاهم خسارت وارد شد اما خدا را شکر که حادثه شب رخ داد چون کوچه آزادی روزها محل تردد خیلی‌هاست.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فوری / لحظه صاعقه زیبا در فرودگاه مهرآباد تهران + فیلم

زنده ماندن جوان اعدامی بعداز انداختن طناب دار دور گلویش/در اندیمشک رخ داد

اعضای این قبیله به جای پا سُم دارند + عکس های باورنکردنی

شوک سوزانده شدن سومین دختر قربانی آزار شوم!

این 2 مرد را تا به حال دیده اید؟ / کارگر نمایشگاه ماشین با خودروهای فروشی در خیابانهای تهران پلیس بازی می کرد + عکس بدون پوشش

نوعروس 16 ساله به خاطر اجبار در روابط زناشویی شوهرش را کشت / حکم اعدام نورا صادر شد+عکس

تجاوز راننده تاکسی به زن جوان در اتوبان / مسافر نیمه شب او بودم!+عکس

تجاوز خشونت آمیز مرد شیطان صفت به سه دختر 17 ساله + عکس

دردسر ازدواج پسر دانشجوی ایرانی با دختر افغان!

بلایی که روزهای بارانی بر سر دخترها آمد+ عکس

محاکمه دانشجوی ارشد انرژی هسته ای به خاطر قتل در کرج + عکس

قیچی کردن موی دختر دبستانی در یک مدرسه آبادان / معاون پرورشی اخراج شد

دستگیری هانیه و خواهرش به خاطر اسید پاشی به یک دختر تهرانی

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها