بازگشت یوسف پس از ٢٤روز / او در یک رستوران جاده شمال گمشده بود!+ عکس

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، این جوان ٣٨ساله که یوسف نام دارد، ٢٤روز از خانواده‌اش دور بوده است. این جوان معلول که برای آخرین‌بار در رستورانی در جاده قزوین به رشت رویت شده بود، ٨ روز بعد در یک رستوران بین‌راهی دیگر در حوالی فومن دیده و توسط صاحب آن رستوران به پلیس Police تحویل داده شد و پلیس هم با توجه به شرایط یوسف او را به بهزیستی معرفی کرد. یوسف به خانه سالمندان منتقل شد و همه این مدت را در آن‌جا سپری کرد. درنهایت خانواده این جوان معلول از طریق تماس همسر صاحب رستوران بین‌راهی فومن از حضور یوسف در آن شهر مطلع شدند و درنهایت روز یکشنبه هفته جاری او را به خانه بازگرداندند؛ اما سرگذشت عجیب این جوان معلول برای همه به‌خصوص اعضای خانواده‌اش به یک معمای شیرین تبدیل شده است. این‌که یوسف در این مدت چطور خودش را با پای پیاده از کوهین به فومن رسانده، این‌که در این مدت چگونه بدون آب و غذا دوام آورده، مسیر و جهت حرکت درست را چگونه تشخیص داده است و سوالاتی از این دست. برای روشن‌شدن واقعیت این ماجرای عجیب به سراغ یکی از اعضای خانواده این معلول خوش‌شانس رفتیم که در ادامه می‌خوانید.
یوسف چطور گم شد؟
سیزدهم مهر ماه بود که این اتفاق افتاد. او همراه با مادرش در مسیر شمال بود که در رستوران چلچله کوهین گم شد. درواقع یوسف به سرویس بهداشتی رفت و بعد از آن دیگر خبری از او نشد. مادرش همه‌جا را دنبال او گشت. به پلیس هم اطلاع دادند، حدود بعدازظهر بود که من از طریق تماس مادرش در جریان گم‌شدن یوسف قرار گرفتم. بعد هم به همراه خانواده یوسف به آن‌جا رفتیم و در دادسرا مفقودشدن او را اعلام کردیم.
تصاویری از دوربین یا نشانی از یوسف در اطراف آن رستوران نبود؟
متاسفانه دوربین آن رستوران خراب بود و هیچ تصویری از بیرون ضبط نکرده بود. از کسبه و راننده‌های آن منطقه هم پرس‌وجو کردیم؛ اما هیچ‌کس او را ندیده بود.
برای تفریح به شمال می‌رفتند؟
دایی یوسف در جمشید آباد رودبار زندگی می‌کند؛ یوسف همراه با مادرش برای دیدن او به آن‌جا می‌رفت.
یوسف قبل از این هم گم شده بود؟
نه، با این‌که او بیمار است و معلولیت ذهنی دارد، اما تاکنون گم نشده بود. او در تهران به تنهایی از خانه خارج می‌شود و به راحتی بازمی‌گردد. این برای اولین‌بار بود که چنین اتفاقی برای او می‌افتاد.
او چند ‌سال دارد؟
٣٨سال. او متولد ١٥خرداد ٥٩ است؛ اما به دلیل بیماری و عقب‌ماندگی ذهنی ازدواج نکرده و با مادرش زندگی می‌کند.
خانواده یوسف در این مدت چه کار می‌کردند؟
پدرش که سال‌ها پیش فوت کرده است. مادرش خیلی نگران بود؛ مدام اسم یوسف را صدا می‌زد. خواهر و برادرهایش هم بشدت نگران بودند. چندبار به اتفاق هم برای پیگیری کارهای او به کوهین رفتیم.
یوسف چند خواهر و برادر دارد؟
سه خواهر و سه برادر. یکی از برادرهایش خارج از کشور زندگی می‌کند؛ اما بقیه خانواده‌اش در تهران هستند. در این مدت که او گم شده بود، خواهرهایش خیلی نگران بودند، همه کار کردند تا او زودتر پیدا شود.
او کی پیدا شد؟
سه روز پیش بود که تلفن زنگ خورد و مردی مشخصات یوسف را به ما اعلام کرد. او گفت که چنین کسی با این مشخصات چند روزقبل پیش آنها بوده و بعد از تماس با ١١٠ او را تحویل اورژانس اجتماعی داده‌اند.
از طرف پلیس با شما تماس گرفته بودند؟
نه، آن کسی که با ما تماس گرفت، صاحب یک رستوران به نام جیران در فومن بود. او به ما گفت که یوسف را تنها در نزدیکی رستورانش دیده که پرسه می‌زند. بعد از چند ساعت به رفتار او مشکوک می‌شود و او را به داخل رستورانش می‌برد و متوجه معلولیت ذهنی او می‌شود. بعد از آن هم با پلیس تماس می‌گیرد و یوسف را تحویل آنها می‌دهد. بعد از چند هفته همسر این مرد خبر گم شدن یوسف را در تلگرام Telegram و چندروزنامه دیده بود و بعد از آن هم با ما تماس گرفتند.
بعدش چه شد؟
من همراه با مادر و خواهرهای یوسف به سمت فومن حرکت کردیم. ابتدا به رستورانی رفتیم که یوسف آن‌جا پیدا شده بود. وقتی از سالم بودن یوسف مطمئن شدیم، با پلیس تماس گرفتیم. از طریق پلیس متوجه شدیم که آنها او را به اورژانس اجتماعی فومن تحویل داده‌اند. به بهزیستی رفتیم و بعد از ارایه مدارک، ما را پیش یوسف بردند. او را در یک خانه سالمندان نگهداری می‌کردند.
یعنی پلیس از پیدا شدن یوسف مطلع نشده بود؟
یکی از گلایه‌های ما همین موضوع است. پلیس به ما هیچ اطلاعی نداد. البته آنها مدعی هستند که سازمان بهزیستی به‌موقع به آنها اطلاع‌رسانی نکرده است، اما وقتی صاحب رستوران در فومن با پلیس تماس گرفته و یوسف را تحویل آنها داده است، چطور مشخصات او استعلام نشده است. ما چندبار به آن‌جا رفتیم و گم‌شدن یوسف را به پلیس و مسئولان قضائی آنها اعلام کردیم. یعنی اگر همسر صاحب رستوران خبر گم‌شدن او را در تلگرام یا روزنامه‌ها نمی‌دید، خدا می‌داند که ما کِی از سالم بودن یوسف باخبر می‌شدیم.
او چه مدتی در خانه سالمندان بود؟
حدود ١٧روز در خانه سالمندان از او نگهداری کردند.
بقیه این مدت کجا بود؟
کسی درست نمی‌داند. همان‌طور که گفتم، او در کوهین گم شده بود و ٨روز بعد در رستورانی در فومن پیدا شده بود. از خودش که پرسیدیم، به ما می‌گوید همه این مدت را راه رفته و راهنمایش هم جاده بوده است، اما این‌که حرف او درست باشد یا نه، نمی‌دانم. برای خود ما هم مشخص نیست یوسف در این مدت کجا بوده است. کسی با شرایط او چنین مسافتی را طی کرده باشد، بیشتر شبیه یک معجزه است. ٨ روز بدون آب و غذا، بدون هیچ همراهی در این مسیر طولانی با پای پیاده ماجرای خیلی عجیبی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

ماجرای عروس پشیمانی که بدون اجازه داماد همه کار کرد!

بعد از ازدواج فهمیدم زنم به پسر دیگری بوده و به او علاقه دارد!

نگار 30 سال کوچکتر از من بود / او با آرایش زیاد بیرون می رفت و دیر می آمد!

بهرام برای دخترم بستنی می خرید تا با زنم در اتاق خواب خلوت کند!

در اینجا پسرهای مجردبه همین سادگی خوشبخت می شوند! + فیلم

بهانه عجیب زن 47 ساله برای جدایی از فرشاد

شکنجه وحشتناک در اتاقک کارگاه بزرگراه چمران / دهانش را بستم و..!

فرار دزد مسلح خطرناک از داخل جلسه محاکمه در اصفهان

پشت پرده قتل و سوزاندن دختر 8 ساله در فشم

کشته شدن رقیب جومونگ در سانحه رانندگی+ عکس

ملاقات با ارواح در رستوران عجیب + عکس

جدال پسر جوان با مار 2 متری زیر میز + فیلم

وقتی لیدر تور گردشگردی زَهره تَرَک شد + فیلم

راز پنهان در تصویر زنانی که این جوان ایرانی خلق کرد + تصاویر

نقشه کثیف سرهنگ قلابی برای زنان جوان / این مرد را می شناسید؟+ عکس بدون پوشش

لحظه اقدام به خودکشی دختر ۱۸ ساله درسمنان+ عکس و فیلم

27 قتل زنانه در نقشه شیطانی عروس برای کشتن داماد + تصاویر

وکیل مصری آزار زنان بدحجاب را وظیفه ملی دانست/همه شوکه شده اند

پدرام 6 ساله در آسانسور به دام مرد شیطان صفت 60 ساله افتاد!

مجری تلویزیونی هنگام اجرای برنامه زنده زیر موتور رفت! +فیلم و عکس

نقشه دخترجوان برای ازدواج با پسر یک کارخانه دار تهرانی+ عکس

اینجا تصادف کردی باید بمیری!/لحظه مرگ تلخ یک کودک + فیلم

تجاوز 2 عمو، دختر 10 ساله را باردار کرد!

استخدام دومرد برای قتل شوهر

قاتل شیطان صفت پریناز به دار آویخته می شود + عکس

راز سقوط دخترنوجوان اصفهانی / نیلوفر هنوز از مرگ دوستش خبر ندارد!+عکس

راننده بی گناه در تصادف شاخ به شاخ کشته شد+ فیلم و عکس

قاتل شیطان صفت ابوالفضل کوچولو روانی نیست / پزشکی قانون تایید کرد

ماهرخ داخل ماشین با 3 مرد بود / آنها را تعقیب کردم و..!

آیا این خبر مفید بود؟