بازداشت 2 موبایل قاپ حرفه ای شمال تهران / تخصص در گوشی اپل داشتند

به گزارش رکنا،  رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند و در بررسی‌ها متوجه شدند سرقت ها توسط 2 سارق سابقه‌دار صورت گرفته است. 

وی افزود: یکی از مال باختگان در جریان تحقیقات گفت، در محله قلهک مشغول پیاده‌روی و صحبت کردن با تلفن بودم که ناگهان ترک نشین یک موتورسیکلت  آیفون 13 پرو مکس ام را قاپید و خیلی زود به همراه همدستش متواری شدند.

سردار گورزی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها افرادی سابقه دار هستند و با یک موتورسیکلت دست به این سرقت‌ها زده‌اند. 

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ مهم با  اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه یکی از متهمان را در  شرق تهران شناسایی و پس از  هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند. 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: متهم در جریان تحقیقات به 40 فقره  سرقت موبایل قاپی از شهروندان  اعتراف و  مال باختگان در مواجه حضوری وی را به عنوان سارق تلفن‌های همراه خود شناسایی کردند. 

سردار  علی ولیپور گورزی خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم  پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات برای  دستگیری همدست وی ادامه دارد.

کدخبر: 996813 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟