محکومیت 4 هزار میلیاردی متخلفان اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش رکنا، سید حمزه لقمانی در جمع خبرنگاران گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار فقره پرونده تخلفات اقتصادی وارد شعب تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد و رسیدگی شدند.

وی افزود: از این تعداد پرونده هفت هزار و ۹۹۷ فقره مربوط به بخش کالا و خدمات، یک هزار و ۳۶۳ فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز، و ۸۴۰ فقره مربوط به حوزه بهداشت، دارو و درمان بوده که در مجموع رسیدگی به این پرونده‌ها، متخلفان اقتصادی به پرداخت چهار هزار میلیارد ریال محکوم شدند.

لقمانی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ از تعداد ۷۳۶ اکیپ گشت مشترک سیار پنج هزار و ۲۸۳ بازرسی بوده که دو هزار و ۶۰۰ واحد دارای تخلف بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیشترین میزان تخلفات انجام گرفته در بخش کالا و خدمات، گرانفروشی و عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، عرضه خارج از شبکه بوده و در بخش قاچاق کالا و ارز مربوط به قاچاق لوازم خانگی، پوشاک و دیگر کالاها بوده است.

به گزارش ایسنا لقمانی بیان کرد: در سال ۱۴۰۲ گشت‌های مشترک سیار تعزیرات حکومتی استان به همراه دستگاه‌های نظارتی، صدا و سیما، بازرسان صمت، پلیس امنیت اقتصادی، بسیج اصناف، بازرسان اتاق اصناف، بازرسان جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، دامپزشکی، میراث فرهنگی و گردشگری، شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی بوده است.

کدخبر: 984318 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟