5 روز طول کشید تا 7 دزد جوان 21 میلیارد تومان اموال یک خانه در شمال تهران را ببرند!

سردار " علی ولیپور گودرزی " رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع یک فقره سرقت‌ از خانه‌ای  در شمال شرق، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: شاکی پرونده در جریان تحقیقات گفت، خانه را به قصد مسافرت ترک کرده پس از اینکه به منزل بازگشتم متوجه شدم که درب منزل تخریب و سارقان اقدام به سرقت طلا و جواهرات و کلیه وسایل خانه جمعا به ارزش 210 میلیارد ریال  کرده اند.

سردار گودرزی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد 7  مرد جوان با خودرو های دنا سفید ،  پراید و دو دستگاه موتور سیکلت طی 5 روز متوالی در محل حاضر و اقدام به سرقت کلیه لوازم شاکیه کرده و متواری شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها به خانه‌های زیادی در تهران دستبرد زده‌ اند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان پس از کشف این سرنخ مهم در پرونده با روش‌های علمی و بررسی‌های موشکافانه مخفیگاه‌ متهمان را در  تهران شناسایی  و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی آنها را طی عملیات‌ های پلیسی دستگیر کردند.

وی فزود: متهمان پس از انتقال به اداره پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت از خانه‌ شاکی به ارزش 210  میلیارد ریال  اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت متذکر شد: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه‌ متهمان اموال مسروقه از جمله ، طلاجات، جواهرات، تلویزیون، فرش کشف شد؛ در بررسی‌های بیشتر نیز مشخص شد، سردسته باند با مقداری از پول های سرقتی خودرو تیبا دو خریده است.

سردار گودرزی  خاطر نشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه شمال شرق تهران پلیس آگاهی قرار گرفتند.

کدخبر: 983143 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟