خانه تکانی عجیب دزدهای تهرانی / قالیشویی ها مجاز را انتخاب کنید

به گزارش رکنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت شخصی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد افرادی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی مربوط به شست و شوی حرفه ای انواع قالی از بنده کلاهبرداری کرده اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد:  شاکی در ادامه اظهار داشت قصد شستشوی فرش های خود را داشتم که در یک صفحه اینستاگرامی تبلیغی از شستشوی فرش با قیمت های مناسب و درکمترین زمان مشاهده کردم و بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور مبلغی جهت رزرو برای آنها واریز کردم اما بلافاصله پس از واریز وجه من را بلاک کردند و دیگر پاسخی از آنها دریافت نکردم.

 این مقام انتظامی بیان نمود: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری فنون تجربی و علمی ادمین صفحه جعلی قالیشویی را شناسایی و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه متهم بیش از هشت میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بود افزود: متهم پس از حضور در پلیس فتا اظهار داشت باتوجه به نزدیک شدن به ایام عید با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات این صفحه به بهانه شستشوی فرش با قیمت بسیار مناسب مراجعه کنندگان را با ترفند رزرو ترغیب به پرداخت بیعانه می کردم و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تلفن نبودم.

 رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید و قبل از دریافت کالا و یا گرفتن خدمات وجهی را به عنوان تسویه و یا  بیعانه پرداخت ننمایید،همچنین می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریتهای سایبری با شماره تلفن 096380 و یا ‌سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.

قالیشویی مجاز را انتخاب کنید

محمدی کمسرخ رئیس اتحادیه قالیشویان تهران افزود: حتی مردم می توانند انتخاب قالیشویی را در سایت انجام دهند و آن را در فضای مجازی جستجو نکنند. اگر نام قالیشویی را می دانند اما به دنبال شماره تلفن آن هستند، از سایت اتحادیه استعلام بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه قالیشویی های مجاز را در سایت اتحادیه جستجو کنید، گفت: اگر قالیشویی انتخاب شده مجاز باشد، در این صورت می توانیم پیگیری کنیم اما اگر قالیشویی مجاز نباشد ما قادر به پیگیری نیستیم. و اینکه در سایت شکایت را ثبت کند و کمتر از 48 ساعت رسیدگی می شود.

رئیس اتحادیه قالیشویان تهران در آخر درخصوص مشکل اصلی قالیشویان گفت: مشکل اصلی ما، فعالیت قالیشویان غیرمجاز است. آگاهی مردم می تواند این مشکل را حل کند. قالیشویان غیرمجاز وضعیت کار و بازار قالیشویان مجاز را از بین برده است. از سوی دیگر مردم نگران هستند که قالیشویی که انتخاب کرده اند آیا به درستی کار خود را انجام می دهد یا نه. این در حالی است که مسئولان ذیربط می توانند با قطع کردن تلفن های این واحدها به بازار قالیشویان کمک کنند.

کدخبر: 980060 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟